85 років Донецькій області. Добропільський район

85 років Донецькій області

Фотозвіт про проведені заходи з нагоди відзначення 100-річчя Української революції 1917-1921 років

Історія Добропільщини глибока і неосяжна, вона пам’ятає і войовничі племена скіфів і половців, і відчайдушних козаків, степами Дикого Поля вів своє військо сам князь Ігор. Через Добропільські степи проходили три важливі торговельні шляхи: Моравський, Ізюмський і Кальміуський.

На початку XX-го століття на Добропільщині було біля півтори сотні населених пунктів (147 поселень, в тому числі – 67 сіл і 80 невеличких хуторів). В числі найбільших поселень були села: Золотий Колодязь, Криворіжжя, Октябрське (волосні центри Бахмутського повіту), Святогорівка, Добропілля, Шилівка.

Офіційно Добропільський район був утворений 22 січня 1935 року Постановою Президії Центрального Виконавчого Комітету Української РСР «Про розукрупнення районів УРСР». За роки радянської влади під час колективізації селян й створення колгоспів і радгоспів кількість населених пунктів на Добропільщині зменшилась за рахунок переселення селян з невеличких хуторів в села. В передвоєнні часи було 124 населених пунктів, в тому числі 87 сіл, 36 хуторів і 1 селище міського типу.

Зараз Добропільський район – це 7 сільських і 1 селищна ради,  які об’єднують 49 населених пунктів та 1 об’єднана територіальна громада – Шахівська (13 населених пунктів).

Добропільський район – сільськогосподарський. Він багатий родючими чорноземними ґрунтами, більша частина яких розорана і обробляється для вирощування, в першу чергу, зернових культур (ячмінь, пшениця, овес, кукурудза, просо), соняшника та овочів. В надрах Добропільщини – кам’яне вугілля, кварцит, пісок, будівельний камінь, глина.

Добропільський край – це степові простори. Ліси, лісові смуги, чагарники займають лише 4% території району. Переважаючими видами дерев є дуб, ясен, біла акація, тополя, горобина. Унікальним явищем на території нашого району є Криворізький ліс.  Тут ростуть могутні дуби, ясени і, подекуди, берези. Ця зелена перлина в степу посаджена людськими руками ще до революції 1917 року. Надзвичайно різноманітним є пташиний світ району – біля 50 видів. На верхівках дерев можна побачити дрозда і зяблика, синицю і ворону, зорянку і мухоловку, солов’я і зозулю. Зустрічаються і хижі птахи: сова, коршун. Зовсім рідко зустрічаються орли-могильники, степові орли, лелеки, лебеді.

Добропільщина – степовий край простору й неба, де живуть люди, які вміють і гарно працювати, і гарно відпочивати, де процвітає українська культура народу, яка об’єднує популяризацію народної пісні, виховання молодого покоління на основі народних традицій, цінностей, моралі…

Фотозвіт Фотозвіт1 Фотозвіт2 Фотозвіт3 Фотозвіт4 Фотозвіт5 Фотозвіт6