Бахмутчина святкує День незалежності України

Самобутньо, щедро та гостинно, а головне – єдиною родиною громад зустрів Бахмутський район День незалежності України.

Бахмутчина відзначила урочисту подію держави у місті Світлодарськ і довела, що район залишається перлиною Донецької області.

Делегації міських, селищних та сільських рад району, Сіверської та Соледарської ОТГ, колективи Вуглегірської та Миронівської теплоелектростанцій, Державного підприємства «Артемсіль», приватного акціонерного товариства «Часівоярський вогнетривкий комбінат», приватного акціонерного товариства «Бахмутський аграрний союз», ПрАТ «Артемівськ-вайнері» приїхали на свято з презентаціями, виставками та короваями.

Програма свята була різноманітною: урочиста частина, святковий концерт, виставка народно-прикладного мистецтва, розважальна програма для дітей з аніматорами, іграми та конкурсами, творчий пісенний конкурс «Караоке на майдані». Кращі спортсмени району та нових об’єднаних громад мали змогу показати себе на арені Палацу спорту. Військові пригощали гостей свята смачною кашею та узваром.

Для шанувальників художнього слова відкрила свої двері «Літературна вітальня», в рамках якої відбулася презентація літературних творчих об’єднань «Струни душі» (селище Новолуганське), «Клубу поетичних творців» (місто Світлодарськ) і творча зустріч з істориком, краєзнавцем, поетом Анастасом Кічиком із селища міського типу Миронівський.

Зацікавленість та захоплення у присутніх викликали персональні виставки майстрів декоративно-прикладного мистецтва Максима Харітонова (різьба по дереву, ікони), Георгія Айрапетяна (поет-художник), Маргарити Савченко (роботи бісером). Свої колекції предметів українського побуту та української культури презентували в картинній галереї Наталя Кот і Ніна Шадріна, Надія Сичова, Вікторія Харитонова, Лідія Ізотова та представники клубу «Світлодарочка».

У українців є гарна традиція: на державні свята відзначати тих, хто своєю працею та вчинками сприяє розвитку нашої країни, свого району та села. Тож, на сцені Світлодарського міського Палацу культури розгорнулись головні святкові урочистості. Голова Артемівської районної державної адміністрації Володимир Бохонов привітав усіх з Днем незалежності України та підкреслив, що Бахмутський район займає гідне місце серед районів Донецької області і є унікальним, бо має найдревніші складові українського добробуту – хліб та сіль.

Під оплески земляків нагороджували найкращих мешканців району грамотами Донецької облдержадміністрації, Артемівської райдержадміністрації.

День незалежності 2017 року запам’ятається на все життя молодому Олександру Паламарчуку, мешканцю с. Новолуганське. Володимир Бохонов урочисто вручив йому ключі від квартири, яку було придбано на умовах співфінасування з обласного та місцевого бюджетів.

Кульмінацією святкової програми стала презентація громад. 16 місцевих рад представили свої громади піснями, віршами, дарами полів та короваями. Переможцем стала Миронівська селищна рада, яка і отримала в подарунок кошик смаколиків і чудові українські рушники. Коровай-переможець було вручено голові Світлодарської громади.

Святковий настрій всім присутнім в залі щедро дарували талановиті самодіяльні артисти Бахмутського району, які вкотре довели, що українці, справді, є співучою та обдарованою нацією. А чудовим подарунком для них став неймовірний виступ професіоналів – солістів Харківського національного академічного театру опери і балету.

Ніхто не почував себе чужим на святі завдяки гостинності та турботі господарів: Світлодарської міської ради та керівництва Вуглегірської ТЕС.

Офіційна частина свята завершилась, але люди не поспішали додому. Спілкування, спогади про минуле, плани на майбутнє та почуття єдності з усією Україною переповнили серце кожного, хто у цей день святкував головне свято держави – День незалежності України. А до душі запали слова, які озвучив голова Артемівської райдержадміністрації Володимир Бохонов:

– І нехай на нашій українській землі, яка славиться вишневими садами, солов’їними піснями, вишитими рушниками, хлібом і сіллю, червоною калиною, широкими ланами, працьовитими гостинними людьми, буде мир.

2 3

Бахмутський районПартнери