Дружківка стала першим містом, яке наблизилося до здобуття статусу «Громади, дружньої до дітей та молоді»

Новини міст та районів

У середу, 4 липня, відбулося підписання Меморандуму про наміри та взаємодію між Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Дружківською міською радою.

Меморандум встановлює порядок участі міста Дружківка у впровадженні програми «Громада, дружня до дітей та молоді», а також передбачає надання місту методологічної та організаційно-технічної допомоги зі сторони ЮНІСЕФ. Меморандум є першим кроком на шляху до отримання статусу «Громада, дружня до дітей та молоді»”.

Процес його здобуття має визначену процедуру, якою зокрема передбачено здійснення ситуаційного аналізу становища дітей та молоді у громаді, а також розробку та прийняття конкретного плану дій, який сприятиме створенню чистого, безпечного та комфортного середовища для життя і розвитку дітей та молоді. Після втілення цього плану громада пройде через процес незалежної оцінки, та в разі успішного виконання плану – отримає статус “Громади, дружньої до дітей та молоді”.

Загалом готовність приєднатися до Ініціативи висловило майже 160 міст та об’єднаних територіальних громад з усієї України. Дружківка була серед першої когорти.

Пані Джованна Барберіс, Голова представництва ЮНІСЕФ в Україні, наголосила: “Ми сподіваємося, що із підписанням меморандуму дружківська громада зможе отримати ефективні інструменти для впровадження механізмів захисту інтересів дітей та молоді, зростання їх благополуччя та безпеки, а також поваги до їхньої точки зору. Ми також сподіваємося, що Дружківка успішно розробить та реалізує план дій та отримає почесний статус “Громади, дружньої до дітей та молоді”.

У свою чергу пан Валерій Гнатенко, дружківський міський голова, зазначив: “Від імені жителів Дружківки висловлюю вдячність за надану можливість приєднатися до ініціативи “Громада дружня до дітей та молоді”. Це честь бути першою громадою, яка підписала Меморандум про співпрацю. Ми готові працювати для отримання статусу і переконані, що завдяки Ініціативі буде створено дружнє середовище зі сприятливими умовами для розвитку та реалізації потенціалу кожної дитини та молодої людини”.

Дружківська міська рада