Гайворонський Іван Григорович

Видатні діячі

Народився 4 серпня 1939 року. Освіту здобув у Московському державному інституті фізичної культури і спорту.

Велика Вітчизняна війна, як у багатьох хлопчиків та дівчат, відібрала у Івана Григоровича щасливе дитинство.

В тяжкі післявоєнні роки особливих розваг не було, зате було багато роботи по дому, а у вільний час грали в різноманітні ігри.

У 8-му класі батько купив Івану Григоровичу велосипед і керзовий футбольний м’яч. У той час це було велике щастя.

У житті нічого не буває випадковим, і те, що він став спортивним працівником, у повній мірі закономірно.

Після закінчення школи поступає до Сталінського технікуму фізкультури, по виходу з якого йде служити в лавах Воєнно-морських сил (1959-1962 рр.).

У Івана Григоровича великий життєвий і професійний досвід: у 25 років очолював ДЮСШ м. Слов’янська, де були підготовлені відомі гравці основного складу «Шахтаря» – Михайло Соколовський та Анатолій Зима.

Значна віха біографії – голова Слов’янського міськспорткомітету, голова Донецької обласної Ради ФСТ «Спартак», директор Донецького центрального стадіону «Шахтар».

З 1989 по 1994 рр. – голова і перший президент ФК «Шахтар» м. Донецьк. З 1994 до 1995 рр. – віце-президент ФК «Шахтар» Донецьк.

Близько 20-ти років Іван Григорович є першим віце-президентом Федерації футболу Донецької області, яка об’єднує футболістів, спеціалістів, тренерів, арбітрів, ветеранів, котрі всіляко сприяють розвитку футболу в регіоні.

Робота у Івана Григоровича насичена і край відповідальна – організація футбольного життя п’ятимільйонної області, чітка організація справи, особиста творча ініціатива, а ще професійна організація розвитку футболу в країні, де він очолює комітет масового футболу Федерації футболу України.

Надзвичайно багато уваги Іван Григорович приділяє молоді. Пріоритетами він вважає розвиток дитячо-юнацького та аматорського футболу, котрий має стати фундаментом майбутніх успіхів на цій ниві.

Іван Григорович – заслужений працівник фізичної культури і спорту України. Нагороджений орденами «За заслуги» III та II ступенів, почесною грамотою Верховної Ради України, грамотою Кабінету міністрів України. Одружений. Має двох дітей і трьох онуків.


 • 17 Серпня 15:52
  Донецький письменник. Літературний псевдонім - Гороша.
 • 17 Серпня 15:50
  Головний рабин Донецької області
 • 17 Серпня 15:40
  Російський соціолог, публіцист, економіст і белетрист, ідеолог народництва, видний учасник громадського руху 1860-1890-х років.
 • 17 Серпня 15:38
  Вихованка Донецької школи по спортивній гімнастиці, заслужений майстер спорту. Чемпіонка Олімпійських ігор (1956, 1960, 1964), світу (1958, 1962), Європи (1959, 1961), кількаразова чемпіонка СРСР (у 1959-65) в окремих вправах і командних змаганнях.
 • 17 Серпня 15:35
  Один з авторів ряду нових методів роботи: прискорення проведення підготовчих виробок на крутому падінні і на горизонтальних пластах, методів проходки стовбурів шахт і тунелів метро, многобаровой врубово-відбійним-навантажувальної машини (гірського комбайна) та інших.