Інформація про реалізацію проекту з надання фінансової підтримки суб’єктам малого бізнесу у 2018 році

Оголошення, , , , , , , , , , ,

 За результатами проведених 2-х засідань конкурсної комісії (VI, VIІ конкурсні відбори):

  • на розгляд конкурсної комісії суб’єктами малого підприємництва було надано  192 проекти на загальну суму 82,5 млн. грн.;
  • право на фінансову підтримку отримали 42 проекти (загальна сума   18,001 млн. грн., сума співфінансування з місцевих бюджетів – 5,4 млн. грн.):  міста Авдіївка – 1, Бахмут – 1, Вугледар – 2, Добропілля – 2, Краматорськ – 2, Мирноград – 3, Маріуполь – 2, Покровськ – 7, Слов’янськ – 5, Торецьк – 2,  райони Бахмутський – 1, Великоновосілківський – 1, Волноваський – 3, Костянтинівський – 1, Мангушський – 1, Покровський – 1,  ОТГ Лиманська  – 3, Званівська – 1, Черкаська – 2, Іллінівська – 1.

Отримано відповіді від місцевих органів влади щодо співфінансування 38 проектів.    Залишається на розгляді питання щодо співфінансування 4 проектів.

Укладено 29 угод на загальну суму проектів 12,68 млн. грн. (сума співфінансування 30% – 3,8 млн. грн.). Відповідно до угод планується створити 118 робочих місць.

Профінансовано 18 проектів переможців 2018 року на загальну суму5,2 млн. грн.  (1,56 млн. грн. – кошти місцевих бюджетів ), у т. ч. у повному обсязі 8 проектів на загальну суму – 3,96 млн. грн. (1,19 млн. грн. – кошти місцевих бюджетів ).

З початку поточного року продовжено фінансування переможців 2017 року. Станом на 11.06.2018  профінансовано 107 проектів – загальна сума 41,9 млн. грн. (співфінансування 50% –20,95 млн. грн.), у т.ч. у повному обсязі 103 проекти – загальна сума 41,03 млн. грн. (співфінансування 50% –  20,515 млн. грн.).

З метою здійснення постійного контролю за цільовим використанням бюджетних коштів суб’єктами малого підприємництва шляхом моніторингу етапів реалізації проектів,  для реалізації яких вони отримали фінансову підтримку, проводиться робота щодо обстеження реалізації проектів-переможців.

Відповідно до укладених з переможцями 2017 року угод суб’єктами підприємництва надано 100 звітів, згідно з якими створено 171 робоче місце.

 Завершено прийом документів на черговий конкурсний відбір проектів. Проведення засідання конкурсної комісії заплановано на 19.06.2018.

Надано 59 бізнес-планів за напрямками:

-виробництво та переробка сільськогосподарської продукції16
-модернізація, оновлення та придбання основних фондів28
-надання медичних послуг населенню3
-впровадження екологічних та енергозберігаючих технологій3
-вироблення швейних виробів та взуття3
-машинобудування,виробництво готових металевих виробів3
-виробництво будівельних матеріалів2
-освоєння та розроблення високотехнологічних виробів, впровадження інноваційних технологій, нових програмних продуктів 

1

Продовжується проведення, запроваджених з 18 квітня п.р., щотижневих тренінгів з основ бізнес-планування на базі консалтингових центрів, створених при міських та районних центрах зайнятості. Проведено 147 щотижневих тренінгів, до яких залучено  1676 осіб:      469 суб’єктів підприємницької діяльності, 1207 безробітних.

12 червня поточного року заплановано проведення виїзного засідання  з надання інформаційно-консультаційної та практичної допомоги підприємцям у м. Бахмут за участю представників департаменту економіки облдержадміністрації. Департаментом організовано участь у заході членів конкурсної комісії з відбору проектів суб’єктів малого і середнього підприємництва, переможців програми «Український донецький куркуль».

Продовжує діяти консультаційна лінія для малого бізнесу регіону «4Round», запроваджена  Донецькою торгово-промисловою палатою. Щочетверга, протягом однієї години, досвідчені консультанти надають відповіді з бізнес-планування та менеджменту (час узгоджується через попередній запит на консультацію за визначеною формою). Комунікації відбуваються в он-лайн режимах – e-mail, мобільного зв’язку, Skype, Viber. Проведено      5 он-лайн консультацій, звернулось 22 підприємці.

З метою залучення широкого кола представників малого та середнього підприємництва до участі у проектах, детальну інформацію про оновлені умови проведення конкурсних відборів розміщено на офіційному сайті облдержадміністрації dn.gov.ua у розділах «Оголошення», «Поточна діяльність» (підрозділи «Український донецький куркуль», «Малий та середній бізнес»), у соціальній мережі Facebook на сторінці департаменту та у групі «Спільнота Український донецький куркуль».

 Робота в даному напрямку триває.

Департамент економіки облдержадміністрації