Конкурс професійної майстерності – свято вчительської душі

Сьогодення вимагає від кожного вчителя відповідальності за свою роботу, відмови від шаблонних форм і методів роботи, уміння творчо будувати навчально-виховний процес. Головне – учитель має бути творчою особистістю. Творчим може бути і молодий педагог, і вчитель з великим педагогічним стажем.

«Учитель року» – це і конкурс професійної майстерності, і свято вчительської душі. У цьому році протягом жовтня – грудня боротьба за звання найкращого педагога проходила в чотирьох номінаціях: «Початкова освіта», «Музичне мистецтво», «Біологія», «Інформатика». Крок за кроком, етап за етапом найсильніші підіймалися на вершину педагогічної майстерності. Перемога на кожній сходинці вагома і знаменна.

Учасниками обласного відбіркового етапу конкурсу стали наступні  педагоги міста: у номінації «Початкова освіта» – учитель початкових класів спеціалізованої загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 13 з поглибленим вивченням іноземних мов Свєшнікова В.А. У номінації «Музичне мистецтво»  участь взяв учитель навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Цибульник С.В. Номінацію «Біологія» представив учитель спеціалізованої загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 6 з поглибленим вивченням окремих предметів Шеховцова Є.С., а «Інформатику» – учитель загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3 Смирнов В.В.

На цьому етапі обласне журі оцінили блоги, створені учасниками конкурсу, а також конкурсне випробування щодо виявлення фахового рівня педагогів у формі тестування та випробування «Практична робота», що передбачало перевірку вміння конкурсантів виконувати практичні завдання у межах навчального предмета. За загальною сумою балів усіх конкурсних випробувань члени фахових журі визначили 8 учасників у кожній номінації, які братимуть участь у фінальному етапі обласного туру конкурсу. Очний тур конкурсу складався із п’яти частин та передбачав проведення майстер-класу, підготовки та реалізації навчального проекту, експертизи підручника, проведення уроку та його самоаналізу. Педагоги на повну продемонстрували досвід своєї роботи, професійну майстерність, креативність, уміння володіти комп’ютерною технікою.

Так, до фінального етапу від міста Костянтинівки дійшов учитель музичного мистецтва Сергій Цибульник, який посів почесне ІІ місце на обласному турі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017» та нагороджений дипломом ІІ ступеня департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації.

Костянтинівський районПартнери