Костянтинівці відзначили День звільнення від проросійських окупантів

Новини міст та районів

5 липня міста північної Донеччини відзначили четверту річницю звільнення від проросійських окупантів. В ті спекотні дні липня, чотири роки тому, завдяки успішним діям військовослужбовців – учасників Антитерористичної операції, протягом
5-6 липня міста Слов’янськ, Краматорськ, Бахмут, Дружківка та Костянтинівка повернулися під контроль української влади.

Сьогодні костянтинівці долучилися до відзначення цього свята, на честь якого проводилась Всеукраїнська акція «Донеччина зустрічає своїх захисників». Її  метою є об’єднання ветеранів АТО з усієї України, військовослужбовців Об’єднаних сил, громадських діячів та активістів, військових психологів, представників влади та громади для відзначення нового для Донеччини свята, що покликане створити новітню традицію та об’єднати усіх людей, які боролись за територіальну цілісність та суверенітет України та прагнуть розвивати та оновлювати Донеччину в місті проведено низку заходів.

Центральна міська публічна бібліотека зустріла учасників Всеукраїнської акції «Донеччина зустрічає своїх захисників» із хлібом-сіллю, та радо запросила взяти участь у патріотичній годині пам’яті «Герої нашого часу». До цього заходу долучилися представники виконавчого комітету Костянтинівської міської ради, члени громадської ради при виконкомі Костянтинівської міської ради, представники Національної поліції в Донецькій області, центру зайнятості, члени громадської організації  «Гайдамаки», члени міської спілки «Інваліди Чорнобиля», організації «Союз «Інтернаціоналіст», місцеві поети, члени літературного об’єднання «Дзеркало», військовослужбовці 90-го окремого аеромобільно-десантного батальйону ім. Героя України старшого лейтенанта  Івана Зубкова 81-ї окремої аеромобільної бригади, користувачі центральної міської публічної бібліотеки.

Всі учасники заходу мали можливість долучитися до церемонії покладання квітів до пам’ятного знаку загиблим учасникам АТО, що знаходиться на території 90-го окремого аеромобільно-десантного батальйону ім. Героя України старшого лейтенанта  Івана Зубкова 81-ї окремої аеромобільної бригади. В церемонії покладання квітів взяв участь заступник міського голови В. Василенко. У своїй промові він подякував всім учасникам АТО, які з перших днів стали на захист Батьківщини, тим воїнам, хто брав участь в успішній операції по звільненню північної частини Донеччини, зокрема нашого рідного міста. Пам’ять за загиблими було вшановано хвилиною мовчання та покладено квіти до пам’ятного знаку.

Надалі делегація відвідала міський краєзнавчий музей. Почесні гості мали змогу познайомитися з історією Костянтинівки від заснування перших поселень на території міста, виникненням і розвитком промислових підприємств. Відвідали  виставку, присвячену подіям у Костянтинівці в період окупації та під час проведення АТО, переглянули світлини. Звернули увагу також на експонати, надані військовою частиною 90-го окремого аеромобільно-десантного батальйону ім. Героя України старшого лейтенанта  Івана Зубкова 81-ї окремої аеромобільної бригади, громадською організацією «Учасників бойових дій та волонтерів АТО». Особливе місце в цій залі займають світлини костянтинівських хлопців Сергія Ісаєва, Олександра Пономарьова, Андрія Костіна, які загинули боронячи територіальну цілісність України, захищаючи права та свободи її громадян. Пам’ять за загиблими учасниками АТО було вшановано хвилиною мовчання.

Костянтинівська міська рада