14 березня Україна відзначає День українського добровольця. Цей день покликаний вшанувати пам’ять полеглих героїв війни та віддати належне самопожертві і самовідданості живим. «День Українського Добровольця» відзначається відповідно до Постанови Верховної Ради № 4261 від 17 січня 2017 року.

Березень 2014 року увійшов у новітню історію України завдяки анексії Криму військами РФ, тоді перед Україною виникла загроза війни. Навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни. Люди приходили самі, не чекаючи повістки. Вже 14 березня 2014 року понад 500 бійців Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці під Києвом. Це були перші добровольці, які вирушили на захист Батьківщини. Пізніше були сформовані чисельні добровольчі батальйони, які першими стали на захист рідної землі й нині воюють на Сході України. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити – саме добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати їм професійну заміну.

В Краматорську біля монумента літаку активісти «Національного корпусу» презентували фотовиставку присвячену українським добровольцям, її метою стало ознайомлення мешканців та гостей міста з героїзмом бійців добробатів, що першими стали на захист України. Не зважаючи на погані погодні умови під час виставки відвідувачів пригощали обідами з польової кухні, а саме кулешем та чаєм. Ближче до вечора всі охочі мали змогу приєднатися до патріотичної ходи присвяченої Дню українського добровольця. Як зазначив один з організаторів акції Данило Темірбаєв: «Ми пам’ятаємо і шануємо людей які в 2014 році взяли до рук зброю і стали на захист територіальної цілісності України, багатьох з них вже немає, деякі досі знаходяться на передовій. Їм ми зобов’язані мирним небом над головою в звільнених містах Донеччини, таких як Краматорськ».

Варто додати що Національний Банк України 12 березня 2018 року ввів в обіг монету номіналом десять гривень, яка присвячена самовідданості, мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України – учасникам добровольчих формувань, які стали гордістю українського народу.

Департамент інформаційної  та внутрішньої політики облдержадміністрації