Проект розпорядження голови ОДА “Про заборону відвідування лісових масивів у пожежонебезпечний період 2018 року”

Проекти нормативних актів

Відповідно до Кодексу цивільного захисту України, статей 31, 86 Лісового кодексу України, Правил пожежної безпеки в лісах України, затверджених наказом Державного комітету лісового господарства України від 27 грудня 2004 року № 278, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 24 березня 2005 року за № 328/10608, Закону України «Про місцеві державні адміністрації», у зв’язку з встановленням стійкої сухої погоди та 5 класу пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди, з метою запобігання виникненню лісових пожеж у лісових масивах області:

  1. Заборонити у період надзвичайної небезпеки у 2018 році:

1) відвідування населенням хвойних насаджень;

2) заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

3) розведення багать у лісі;

4) випалювання трави та інших рослинних рештків на землях лісового фонду та інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали);

5) палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети;

6) звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

  1. Райдержадміністраціям, виконавчим органам міських рад, військово цивільним адміністраціям, Головному управлінню ДСНС України у Донецькій області (Мігрін), Донецькому обласному управлінню лісового та мисливського господарства (Стороженко), постійним лісокористувачам проінформувати населення про заборону відвідування хвойних лісових масивів та заїзду транспортних засобів у лісові масиви.
  2. Рекомендувати райдержадміністраціям, виконавчим органам міських рад, військово-цивільним адміністраціям в термін до 27 серпня 2018 року проінформувати Донецьке обласне управління лісового та мисливського господарства про вжиті заходи щодо запобігання виникненню лісових пожеж.
  3. Юридичному управлінню облдержадміністрації (Погребняк) забезпечити подання цього розпорядження на державну реєстрацію до Головного територіального управління юстиції у Донецькій області в установленому порядку.
  4. Це розпорядження набирає чинності з дня його опублікування.
  5. Координацію роботи щодо виконання розпорядження покласти на Донецьке обласне управління лісового та мисливського господарства, контроль – на заступника голови облдержадміністрації Лаврика В.О.

 


Додаткові матеріали: