У Бахмуті були підписані Перші в Донецкій області енергосервісні контракти

У червні 2018 року в місті Бахмут  були заключні перші в Донецькій області договори  енергосервісу  з компанією «ДТЕК-ЕСКО».

ЕСКО – контракти   укладені   сторонами  строком  на  9 років по ДНЗ № 52 та на 4 роки  по ЗОШ № 24. Згідно контрактів, підрядник зобов’язаний провести ряд енергозберігаючих заходів, що дозволить скоротити споживання тепла, а замовник – виплачувати вартість проведених робіт за рахунок досягнутої економії.

У другій половині 2018 року за результатами впровадження заходів можна буде робити висновки з приводу успішності застосування ЕСКО- механізму.  У разі успіху ці контракти стануть першим кроком в розвитку ЕСКО-послуг у Бахмуті.

Нагадаємо, механізм енергосервісу в бюджетній сфері запроваджений в  Україні з 2016 року і передбачає, що оплата енергосервісу здійснюється замовником виключно за рахунок економії енергоресурсів, досягнутої в результаті впровадження такими компаніями енергоефективних заходів,  а ЕСКО-компанія після отримання інвестованих коштів передає все обладнання своєму клієнту. При цьому, ЕСКО, вкладаючи власні кошти, несе фінансові ризики, бере повну відповідальність за якість робіт та зацікавлена в досягненні максимальної економії на оплату комунальних послуг. Зазначений механізм дозволяє без додаткових витрат з бюджету зменшити споживання енергоресурсів бюджетними установами.

Новини Бахмутського районуПартнери