У Бахмутському районі хочуть видати серію книг про історію сіл і селищ, розташованих в північній частині краю

Ідея відобразити шлях кожного населеного пункту з моменту його заснування і до сьогоднішнього дня виникла у голови Артемівської районної держадміністрації Володимира Бохонова під час візиту до села Дронівка. Один із старожилів села на мальовничому березі Дінця розповів про своє захоплення: створення невеликих оповідань про історію сіл і селищ, про людей цього краю. Автором цих своєрідних повістей виявився Микола Петрович Осадчий. Краєзнавець показав свої рукописи і вразив ясністю викладу думки, стилем і унікальною легкістю читання. Виявилося, що Микола Петрович закінчив десятирічку, працював на доломітному комбінаті, а інтерес до історії та журналістики у нього з’явився в 30 років. Його перше оповідання було про жінок-підпільниць.

Одну з робіт Петра Осадчого заслухали навіть на Всеукраїнському з’їзді краєзнавців. Потім якось про автора забули, а у нього самого здоров’я вже не те, щоб бувати в музеях і кабінетах. Але керівник району слово дотримав і почав просувати ідею видання книг про історію Бахмутчини.

У перші дні липня і Микола Петрович, і його дружина відзначають дні народження. Люди похилого віку вже не накривають столи і не чекають гостей, тому приїзд представників з райдержадміністрації став справжнім сюрпризом. Подарунки стали лише невеликою частиною свята. Найголовнішим виявилося спілкування, спогади винуватців свята і обговорення майбутньої книги.

Микола Петрович дбайливо передав рукопис про місто Сіверськ та найближчі до міста села. Тепер з документом попрацюють фахівці, будуть вирішуватися організаційні питання, не обійдеться і без бюрократії. Але через невеликий проміжок часу жителі Серебрянки і Роздолівки, Званівки і Никифорівки дізнаються походження назв своїх сіл, коріння своїх предків і багато іншого.

– Щоб впевнено йти вперед, в майбутнє, потрібно добре знати і пам’ятати своє минуле – ці слова стануть епіграфом до нової книги про Бахмутський край, але це більше, ніж слова. Історія нашої землі набагато більша, ніж ми думаємо, і вона починається дуже з давніх часів. У цій справі, я сподіваюся, що нам допоможе голова Донецької облдержадміністрації Павло Іванович Жебрівський. Сьогодні ми всі разом будуємо оновлену Донеччину, а ми, як невід’ємна частина області, створюємо нову Бахмутчину. Нову, але таку, що пам’ятає свої коріння, – поділився планами голова Артемівської райдержадміністрації Володимир Бохонов.

край 2

 Артемівська РДА

 Партнери