У Бахмутському районі пройшли щорічні Гаршинські читання

В селі Переїзне Званівської сільської ради (колишній маєток Приємна Долина Бахмутського уїзду Катеринославської губернії) 14 лютого 1855 року народився російський письменник-гуманіст, художній критик Всеволод Гаршин. 17 лютого в Переїзнянській ЗОШ І-ІІ ступенів пройшли традиційні літературно-педагогічні читання, присвячені нашому земляку – видатному літературному діячу. Твори письменника пролунали у виконанні учнів і вчителів загальноосвітніх навчальних закладів району.

Ведуча заходу О. Лукашевська зуміла гармонійно поєднати творчість зарубіжних, українських письменників і поетів-земляків. Учні  Сіверської ЗОШ № 2 та Серебрянської ЗОШ представили вірші сучасних поетес В. Невідомської «Не вчив ніхто…» і А. Косташ «Не пишайтесь життєвими планами». Прикрасою заходу були хореографічні композиції у виконанні учнів Сіверської ЗОШ № 1 і Парасковіївської загальноосвітньої школи. До уваги глядачів були представлені інсценізації творів Ф. Сологуба «Одяг Лілії і капустяні одежинки» (Званівська ЗОШ), Д. Хариса «Цирк Принтипрам» (Верхньокам’янська ЗОШ), Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц» (Часовоярська ЗОШ № 17) та варіація «Що таке добре, що таке погано» (Часовоярська ЗОШ № 15), монологи «Дуже коротенький роман» (ЦДЮТ), «Байдужість» (Васюківська ЗОШ) і  «Будь я Ротшильд» (Парасковіївська ЗОШ).

Не менш цікавими були роздуми учнів Опитненської та Парасковіївської загальноосвітніх шкіл на тему «Я відкрив Всесвіт»,  мюзикл учнів Красненської ЗОШ «То, чого не було» та пісня про кохання у виконанні учня Сіверської ЗОШ № 3.

І учасники, і гості, об’єднані любов’ю до художнього слова, відчули теплу родинну атмосферу, яка панувала на Гаршинських читаннях.

Артемівська райдержадміністраціяПартнери