У Бахмутському районі пройшов Форум місцевого розвитку громад

13 березня в Артемівській райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Олени Головкіної пройшов Форум місцевого розвитку громад Бахмутського району. Для участі в роботі форуму були запрошені  заступник голови райдержадміністрації Лариса Герасимова, координатор Проекту ЄС/ПРОООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІІ» в Донецькій області Наталя  Осипенко, координатор Костянтинівського ресурсного центру громад Сергій Івахнін, керівники структурних підрозділів, представники громадських організацій району.

На початку засідання в. о. начальника відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Оксана Сопельник, яка є координатором Ресурсного центру громад Бахмутського району, інформувала присутніх про роботу Ресурсного центру за період 2014-2016 років, ознайомила учасників форуму з основними напрямками його діяльності, метою та пріоритетними завданнями.

Координатор Костянтинівського ресурсного центру громад Сергій Івахнін, розповідаючи про діяльність центру, поділився досвідом щодо організації взаємодії влади і громадськості задля вирішення актуальних проблем сьогодення.

З метою задоволення потреб розвитку територіальних громад в районі реалізована значна кількість спільних проектів інститутів громадянського суспільства, органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади. Учасники форуму заслухали інформації представників громадських організацій Бахмутського району про успішно реалізовані проекти в рамках обласних, міжнародних програм і проектів. Про становлення Міньківської громадської організації «Лада» розповіла заступник голови організації Ірина Дергачова. Створена в 2011 році, ця громадська організація пройшла свій складний шлях до успіху. Завдяки їй на території колишньої Міньківської сільської ради (нині дана територія включена до складу Соледарської міської об’єднаної територіальної громади) було успішно реалізовано 8 інфраструктурних проектів. Зокрема в грудні 2016 року у Міньківському навчально-виховному комплексі відбулась урочиста презентація проекту громадських ініціатив «Енергозбереження у Міньківському НВК Артемівської райдержадміністрації Донецької області. Капітальний ремонт будівлі (заміна вікон)». Даний проект було реалізовано в рамках Програми ЄС/ ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду –ІІІ». Загальна сума витрачених коштів становила 262 104, 00 грн, в тому числі кошти  ЄС/ ПРООН – 126 690,00 грн., громадської організації «Лада» –   13 130 грн., відділу освіти Артемівської райдержадміністрації – 122 284,00 грн.

В. о. старости на території колишньої Роздолівської сільської ради (на сьогодні дана територія входить до складу Соледарської міської об’єднаної територіальної громади) Оксана Боровікова ознайомила присутніх з діяльністю Роздолівської громадської організації. За її ініціативи в попередні роки були реалізовані проекти щодо облаштування майданчика для відпочинку дітей та молоді, спортивного майданчика. На теперішній час в стадії реалізації перебуває проект з енергоефективних заходів в рамках Програми ЄС/ ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду –ІІІ». Даний проект передбачає ремонт будівлі загальноосвітньої школи (заміну вікон на металопластикові).

Про можливості подальшої співпраці з міжнародними грантовими і гуманітарними програмами присутнім розповіла координатор Проекту ЄС/ПРОООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІІ» в Донецькій області Наталя  Осипенко.

Вона також ознайомила учасників форуму з проектом положення про конкурс для районів-партнерів за темою: «Глобальні цілі сталого розвитку. Можливості на рівні громад». Цей конкурс проводитиметься за підтримки районних рад і райдержадміністрацій-партнерів Проекту ЄС/ПРОООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІІ» і спрямований на підвищення спроможності громад щодо розробки та реалізації мініпроектів в умовах обмежених ресурсів.

Підводячи підсумки обговорення питань порядку денного, перший заступник голови райдержадміністрації Олена Головкіна висловила вдячність всім учасникам форуму, подякувала представникам громадськості за співпрацю, активну життєву позицію та небайдужість до проблем сьогодення. Олена Анатоліївна підкреслила, що й надалі діяльність Артемівської райдержадміністрації буде спрямована на підтримку громадських ініціатив і сприяння розвитку громадської активності.

Артемівська райдержадміністраціяПартнери