Адреса:
Тел.:
E-mail:
Веб-сторінка:

У Добропільському районі відкрили кімнату історії та культури Польщі

З нагоди 10-ї річниці діяльності громадської організації «Родзина», завдяки підтримці активних членів організації, насамперед сім’ї Батицьких, міського відділу освіти, адміністрації Добропільської ЗОШ – інтернату в школі-інтернаті відкрито кімнату історії та культури Польщі.

Вперше  організація розпочала роботу, як  відділення  Макіївського товариства  польської культури  «Полонія» в селі Юрївка в 2007 році.

В с. Кам’янка Шилівської сільської ради Добропільського району,  на стику 3 районів – Добропільського, Красноармійського (Донецька обл.) та Межівського (Дніпропетровська обл.) у вересні відбувся  фестиваль народної творчості та аматорського мистецтва української та польської культури «Polska jesien w Dobropolskim kraju»(«Польська осінь в Добропільськім краї»). Всього за цей час проведено 7 фестивалів.

З кожним  роком фестиваль набирав обертів завдяки підтримці  Добропільської районної державної адміністрації і Добропільської районної ради. В 2013 році господарі свята зустрічали гостей вже як самостійна громадська організація «Родзина».

Основна мета діяльності організації: проведення культурної, просвітницької роботи, сприяння налагодження дружніх відносин між Україною та Республікою Польща.  Очолює організацію Віктор Миколайович Батицький, директор СТОВ ім. Т.Г. Шевченка. Громадська організація фінансується за рахунок членських внесків та інших джерел фінансування.

При громадській організації діє гурток «Юні мовознавці», в якому можна пройти початковий курс вивчення польської мови. Підручники організації подарувало Генеральне Консульство Республіки Польща представництва у Харкові.

За 10 років існування громадської організації майже 200 чоловік відвідали Республіку Польща (70 % – молодь) з метою ознайомлення з її культурою, мовою, історією, традиціями.

444 777 666 555

Добропільська міська радаПартнери