У Добропільському районі відзначили свято Масляної

Масляні забави пройшли минулих вихідних в селах району. Святковими програмами з використанням українських народних обрядів, різноманітними розвагами і конкурсами, частуванням млинцями і варениками проводжали зиму і зустрічали весну. Так, 24 лютого на території Добропільської сільської ради пройшла обрядова програма “Як на масляній неделі”. Колектив “Мина” показав обряд масляної, а колектив “Дзвоник” подарував глядачам свої пісні. Об’єднавши зусилля місцеві культурні працівники та освітяни представили жителям яскраве свято.

25 лютого у селі Криворіжжі зібралися односельчани з керівництвом, сільськими депутатами, активом, аматорами сцени сіл Криворіжжя та Новофедорівка  щоби відсвяткувати Велику Масляну. Селяни показали все багатство і красу народних звичаїв і обрядів. Відродження їх відіграє особливу роль у відродженні культури, усіх сфер духовного життя. Не обійшлося без пригощання гарячими млинцями з медом, пиріжками та варениками, печивом і гарячими ковбасками та  напоями. Свято супроводжувалось піснями та танцями, виставками народних майстрів села.

В селищі Святогорівка  творчим колективом міського будинку культури проведено свято, у фойє будинку культури працювали виставка робіт декоративно-прикладного мистецтва  та розпродаж кулінарних виробів.

Театралізація була поставлена згідно народних обрядів і традицій, учасників конкурсів пригощали солодощами.

26 лютого, в останній день Масляної неділі, на площі біля сільського будинку культури села Вірівка активна група творчих працівників  Святогорівського та Вірівського закладів культури організували та провели народознавче свято «Масляна прийшла-Весну привела».

Відкриваючи свято, заступник голови районної ради Ірина Стрепоченко від щирого серця привітала усіх присутніх на святі. Військовослужбовці частини, яка знаходиться на території села, цього дня пригощали всіх бажаючих гарячим кулішем, а малечу різними солодощами та пряниками зі згущеним молоком.

Фольклорне свято Масляної у неділю відбулося і  в селі Володимирівка.  Народне гуляння продовжилося тематичними концертними номерами у виконанні майстрів художньої самодіяльності, іграми конкурсами та розвагами, а також частуванням млинцями. По завершенні виступів творчих колективів усі разом спалили опудало зими та загадали бажання скорішого приходу весни та тепла, а ще миру на нашій рідній Україні.

свято 1 свято свято

Добропільська райдержадміністраціяПартнери