Дружківські журналісти поцікавилися у міського голови Валерія Гнатенка станом трамвайного руху. Виявилося, що в планах становлення муніципального транспорту міста.

Голова разом з начальниками управлінь міської ради проїхали маршрутом №1 «Залізничний вокзал – Центральна міська лікарня». Таким чином вони з’ясували популярність цього виду транспорту не в час пік, подивилися на його стан та поспілкувалися з мешканцями.

Зараз трамваї залишаються у комунальній власності, що дозволяє регулювати оплату за проїзд. І цим самим місто піклується і пам’ятає про ту категорію населення, яка не завжди може скористатися приватним транспортом, а це і пенсіонери, і малеча з багатодітних сімей, і студенти. Крокуючи в ногу з часом в трамваях нашого міста проїзд можна оплатити за допомогою смартфона, що приваблює молодь. Така послуга з’явилась в трамваях нещодавно. Пасажиру для оплати проїзду необхідно відсканувати розміщений в транспорті QR-код через мобільний додаток «Приват 24», після чого сплатити його по банківській карті і показати підтвердження водієві. В даний час коди розміщені у всіх восьми діючих трамваях Дружківки.

Повідомили також про плани щодо стану трамвайного руху. У 2017 році Державний фонд регіонального розвитку виділив Дружківці 10 мільйонів гривень на придбання шести трамваїв. На жаль, на той момент не знайшлося продавців на території України, але міська влада згодом повторно оголосила тендер. На цей раз відгукнулися охочі продати електротранспорт за заявленою ціною. Звичайно, трамваї, які придбають, будуть не нові, але в них буде автоматичне оголошення зупинок, інфорядок, обігрів салону. А це вже крок назустріч новим якостям обслуговування.

Для людей з обмеженими можливостями та молодих мам з дитячими візками найближчим часом залучать кошти на закупівлю низькопольних трамваїв. Місто готове до написання такого проекту і подачі його на розгляд інвесторам.

Дружківська міська рада