У Дружківці поклали квіти до меморіалу воїнів-інтернаціоналістів

Новини міст та районів
IMG_7974

15 лютого в Україні відзначається пам’ятна дата – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. В Україні цей день приурочений до річниці виведення радянських військ з Афганістану.

Сьогодні у Дружківці біля пам’ятного знаку воїнам-інтернаціоналістам, який розташований на алеї Космонавтів, за ініціативою Дружківської міської організації «Української спілки ветеранів Афганістану», за участю заступника міського голови Наталі Слесаренко та інших почесних гостей відбувся захід,  присвячений  цій пам’ятній події.

У морозний, засніжений день люди зібрались, щоб згадати українських хлопців, які побували в пеклі афганської війни, віддати данину пам’яті всім тим, хто воював, виконуючи свій інтернаціональний борг, данину поваги ветеранам, які живуть поруч із нами і пам’яті тим, кого вже немає в живих.Відкрив захід голова  Дружківської міської організації «Української спілки ветеранів Афганістану» Олександр Кравченко.  Він зазначив, що третина учасників афганської війни була родом з квітучої української землі. Згадав про безліч синів України, чиї імена викарбувані у скорботному списку загиблих,  про величезну кількість людей, які вважаються зниклими без вісті або такими, що потрапили в полон. Згадав і про тих українських воїнів, які отримали поранення та повернулися до рідних домівок інвалідами. Присутня на  заході заступник міського голови Наталя Слесаренко у своїй промові зазначила, що мешканці Дружківки дбайливо зберігають світлу пам’ять про земляків,  які загинули в локальних війнах та збройних конфліктах неспокійного 20 століття. Їх імена золотими літерами вписані в історію. «Нещодавно, у грудні 2016 ми збиралися, щоб увічнити на меморіальній плиті вірність військовій присязі, яка служить яскравим прикладом для нинішнього покоління захисників Батьківщини»,  – сказала заступник міського голови. Також вона зауважила, що сьогодні як ніколи колишні учасники бойових дій потребують допомоги та підтримки держави, особливо це стосується інвалідів війни та сімей загиблих. Вона зазначила, що міською радою прийнято рішення про виділення матеріальної допомоги матері загиблого під час бойових дій в Афганістані мешканця нашого міста  Віктора Шестакова, ім’я якого увічнено на меморіальній плиті. Зі словами вдячності до присутніх ветеранів звернулися голова громадської організації «Дружківського міського союзу ветеранів-інвалідів Чорнобиля» Олексій Белоносов та колишній військовий комісар міста Олександр Баєвський.  Вони сказали багато теплих і щирих слів, але їх виступ об’єднувало одне: вони бажали мирного неба над головою. Присутні на заході ветерани вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку.