У Торецьку школярам розповіли про історію рідного міста

Новини міст та районів
IMG_5038

18 лютого 2017 року виповнюється один рік з моменту прийняття Верховною Радою України рішення щодо перейменування міста Дзержинська на місто Торецьк. Тому напередодні цієї дати учні шкіл міста розпочали проведення заходів, присвячених цій недавній, але дуже важливій пам’ятній даті для торетчан.

16 лютого у спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 з метою виховання у дітей почуття гордості за свій край, рідне місто, його історичне минуле та сьогодення, формування патріотизму, національної свідомості учнів пройшла виховна година «Моя маленька Батьківщина».

Славне історичне минуле, героїчні події та знамениті люди, які творили минуле і сучасне міста, виховують у нас почуття гордості за свій край, бажання жити й працювати на благо своєї землі. Ми повинні вшановувати імена земляків, які лишили по собі незабутню пам’ять. Назвами вулиць промовляє сама історія-складна, суперечлива, але це наша історія, і забувати про неї ми не можемо.

Сьогоднішні діти в майбутньому передадуть цю історію уже своїм дітям та онукам, і вже ніхто на запитання: «Хто такий Іван Карабиць?» не скаже: «Я не знаю». Саме ці мотиви пронизували виховні заходи, що відбулися в школі цього дня. Учнями зібрано різноманітний матеріал про історію міста, наших земляків, в тому числі і спогадів про них. Результатом цієї роботи стала презентація проекту «Торецьк. Імена земляків на карті міста».

Були згадані імена славного козака Антона Щербини, який у свій час оселився у мальовничому місці на правому березі річки Кривий Торець; Івана Федоровича Карабиця – відомого композитора, заслуженого діяча культури України, Почесного громадянина нашого міста; Седнєва Євгенія Івановича – почесного громадянина нашого міста, відомого поета і композитора; Віктора Ярославовича Сорочука – заслуженого діяча мистецтв України та інші.