8 лютого 2018 року. Проект IFC «Аграрні розписки в Україні» спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством юстиції України поширює дію нового інструменту фінансування – аграрних розписок – на всю країну. У зв’язку з цим, Проект IFC спільно зі своїми партнерами проводить низку заходів в столиці та в регіонах, 8 лютого відбудеться круглий стіл, присвячений відкриттю Проекту в Донецькій області. До участі в ньому запрошуються представники місцевих ЗМІ.

Мета заходу – проінформувати учасників аграрного ринку про поширення роботи аграрних розписок на всю територію України.

Місце та час проведення:

м. Краматорськ, Приміщення Міської ради, проспект Миру 2. Початок реєстрації о 10:00, початок заходу – о 10:30

До участі в заході запрошені:

Павло Жебрівський, Голова Донецької військово-цивільної адміністрації

Вадим Черниш, міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (уточнюється)

Костянтин Сілкін, заступник директора Департаменту державної виконавчої служби (уточнюється)

Хольгер Тауш, Директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні (SECO)

Лія Сорока, Керівник Програм з розвитку фінансування агросектору, IFC, Група Світового банку

Представники компаній-кредиторів: Syngenta, Монсанто, Піреус Банк та інші

Інструмент було запроваджено в 2014 році. До цього часу ним користувалися аграрії восьми областей – Полтавської, Черкаської, Вінницької, Харківської, Хмельницької, Тернопільської, Миколаївської та Сумської. Станом на 1 лютого видано 200 розписок на суму 1.3 млрд. грн.

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном  +38099 780 7606, Віталій Скурідін, регіональний представник проекту IFC «Аграрні розписки в Україні».

Інформація про Проект IFC «Аграрні розписки в Україні»

Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується IFC, членом Групи Світового банку, у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією. Метою Проекту є покращити доступ до фінансових ресурсів для малих та середніх сільгосптоваровиробників шляхом запуску в Україні фінансового інструменту «аграрні розписки». Основні партнери Проекту: органи державної влади (Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство юстиції України); приватний сектор (постачальники матеріально-технічних ресурсів, банки, зернотрейдери), міжнародні організації. В результаті роботи Проекту малі та середні сільськогосподарські товаровиробники отримають ефективний інструмент, що сприятиме залученню додаткових фінансових ресурсів за рахунок прозорості відносин з кредитором та здешевлення процедури оформлення у порівнянні з іншими інструментами.

Акредитація для представників ЗМІ за телефоном 099 708 87 20, контактна особа – заступник начальника відділу прес-служби Масюченко Надія.

Програма заходу:

­10:00-10:30Кава та реєстрація учасників
10:30-10:40Вітальне слово представника ВЦА. Підтримка зі сторони місцевих органів влади у впровадженні аграрних розписок в областіДонецька військово-цивільна адміністрація
10:40-10:50Виступ представника Міністерства аграрної політики та продовольства УкраїниКостянтин Сілкін, Заступник директора Департаменту державної виконавчої служби
10:50-10:55Відео звернення заступника міністра аграрної політики України Олени Ковальової  
10:55-11:05Підтримка SECO проекту «Аграрні розписки в Україні» Віктор Шуткевич, заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні
11:05-11:10Проект IFC «Аграрні розписки в Україні». Основні цілі та очікувані результати. Лія Сорока, Керівник Програм з розвитку фінансування агросектору, IFC, Група Світового банку
11:10-11:20

 

Основні результати впровадження аграрних розписок у восьми пілотних областях. Заплановані заходи у Донецькій областіКирило Мухомедзянов, Проект IFC «Аграрні розписки в Україні»
11:20-11:40Панельна дискусія з питань впровадження аграрних розписок у Донецькій області (ключові дати, запланована діяльність, основні партнери тощо) Коментарі Директора Департаменту АПР Донецької ВЦА, начальника Головного територіального управління юстиції у Донецькій області та представників приватного сектору (компаній «Сингента», «Агрозахист Донбас», та інших кредиторів щодо їхнього досвіду та планів подальшої роботи в області.

Модератори панельної дискусії – директор Департаменту агропромислового розвитку Донецької ВЦА та Кирило Мухомедзянов (IFC)

11:40-12:00Питання та відповіді
12:00-12:30Кава пауза. Медіа інтерв’ю


Партнери