«Усі ми діти твої, Україно!»

11

9 вересня в селі Серебрянка Бахмутського району, на малій Батьківщині поета, українського політичного і громадського діяча, публіциста, соціолога Микити Юхимовича Шаповала, відбулось районне свято «Усі ми діти твої, Україно!». Щоб вшанувати пам’ять славетного земляка, доторкнутись до сріблястих струн його літературної спадщини, відзначити його 135-у річницю від дня народження на шкільному майданчику, біля пам’ятника Микиті Шаповалу, зібрались почесні гості: директор департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Оксенчук Н.В., голова Артемівської райдержадміністрації Бохонов В.М., в.о. обов’язки старости с. Серебрянка Ходак В.П., поет-земляк Микола Джміль та інші шанувальники творчості Миколи Шаповала.

На початку свята гості оглянули чудову виставку творчих робіт учнів Бахмутського району з декоративно-ужиткового мистецтва «Наші таланти тобі, Бахмуччино!». Колективи навчальних закладів району підготували святкові виступи з різних номінацій: запальні українські танці (у виконанні учнів Часовоярської ЗОШ № 17), літературно-хореографічні та музичні  композиції на вірші (у виконанні учнів Сіверської ЗОШ № 2, Верхньокамянської ЗОШ), поетичну композицію «Українські ночі» представили учні Сіверської ЗОШ № 3, вокально-хореографічну композицію «Щасливе дитинство» підготували учні Званівської ЗОШ. Родзинкою свята став виступ танцювального колективу «Живинка» дошкільного навчального закладу «Зіронька» з хореографічною композицією «Варенички» та «Веселі ложкарі». Юні дослідники, краєзнавці Серебрянської ЗОШ підготували екскурсію до шкільного музею, учасники свята познайомились з цікавими фактами біографії родини Микити Шаповала, його творчого та життєвого шляху.

Всіх учасників літературно-історичних Шаповалівських читань  привітала директор департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації Оксенчук Н.В., яка наголосила, що це свято проходить в рамках  відзначення в 2017 році Року Української революції 1917-1921 років та 85-ї  річниці Донецької області. А саме Микита Шаповал був борцем за незалежну Україну, справжнім її громадянином, автором багатьох книг, наукових праць, людиною, яку знав і поважав світ Західної Європи та Америки.

За традицією учасники свята заспівали пісню-гімн на слова  М.Шаповала «Грядущим нашим поколінням». Поет-земляк Микола Джміль продекламував уривки своїх віршів. На завершення свята школярі випустили в небо повітряні кульки з побажаннями всім дітям України мирного сонячного неба, любові до своєї Батьківщини, щасливого майбутнього!

10

Бахмутська міська рада