Розпочато конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2018 році для органів місцевого самоврядування всіх рівнів, який організовує Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у партнерстві з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

Метою Конкурсу є відбір, відзначення і поширення кращих практик органів місцевого самоврядування з питань соціально-економічного розвитку територій, що були реалізовані у період 2016-2017 років.

Цього року тематиками Конкурсу є:

  1. Практики розвитку, засновані на власних стратегіях, проектах та ресурсах.
  2. Формування безпечного життєвого середовища.
  3. Інклюзивність регіонального та місцевого розвитку.

За кожною із трьох тем є чотири номінації: обласні та районні ради; міські ради; селищні та сільські ради; сільські, селищні та міські ради об’єднаних територіальних громад. Кожен орган місцевого самоврядування може подати декілька заявок (оформлених окремо), але не більше однієї практики за кожною із трьох тематик конкурсу.

Для участі у конкурсі потрібно заповнити заявку у форматі Microsoft Word і надіслати її до 30 вересня 2018 року електронною поштою на адресу: best.practice.ukraine@coe.int.

До заявки додається лист органу місцевого самоврядування за підписом його керівника, що є підтвердженням достовірності та точності викладеної у заявці інформації. Супровідний лист (з підписом) у сканованому вигляді має бути надіслано електронною поштою одночасно із заявкою (одним електронним листом). Форма заявки в електронному варіанті доступна на офіційних веб-сайтах: www.minregion.gov.ua, www.slg-coe.org.ua.

Додаткову інформацію з питань проведення конкурсу можна отримати за телефонами: (044) 303-99-16 (внутрішні – 112, 113, 114); (044) 590-47-76.

Більш детально про конкурс 2018 року та результати конкурсу 2014-2017 років можна дізнатися на офіційному веб-сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за посиланням: http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/regional-dev/rozvytok-mistsevoho-samovryaduvannya/konkurs/.

Відео про двох переможців попередніх конкурсів Дунаєвецьку міську об’єднану територіальну громаду та м. Івано-Франківськ дивіться за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=We-WaN48ZRo та https://www.youtube.com/watch?v=mb2ztkJEb0U.

Довідково:
Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2018 році є сьомим за ліком всеукраїнським конкурсом. Проведення таких конкурсів є загальноєвропейською ініціативою, яку з 2012 року підтримує і Україна, як держава – член Ради Європи. Протягом 2012-2013 року конкурс впроваджувався Центром експертизи реформ місцевого самоврядування Ради Європи. З 2014 року організатором цього конкурсу виступає Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.