В Бахмуті вшанували пам’ять загиблих представників єврейської спільноти у роки Другої світової війни

11 січня 2018 року у Бахмутв відбувся мітинг-реквієм, присвячений пам’яті людей заживо замурованих в роки війни. Страшна подія, яка сталася у 1942 році назавжди залишалася у пам’яті містян.

Тоді, 11 січня, в алебастровому забої Артемівського заводу шампанських вин більш ніж 3000 представників єврейської спільноти були заживо замуровані в камері № 46.

У день річниці біля стіни плачу зібралися представники міської влади, громадськості та небайдужі городяни.

Близько півтора мільйона українських євреїв знищені нацистами, і тому трагедії цього народу по всій Україні – це правда, про яку потрібно говорити, розповідати нинішнім і майбутнім поколінням, шанувати і пам’ятати всіх жертв коричневої чуми.

«Все це – наше минуле, і щоб уникнути повторення тих страшних подій ми просто зобов’язані зберегти в державі і в нашому рідному місті мир, взаємоповагу, згоду і єдність, щоб відкрито дивитися в очі дітям, онукам і не повторювати помилок минулого», – зазначив у своєму виступі міський голова Олексій Рева.

Слова подяки людям, які перемогли фашизм, висловив і керівник міського філіалу Донецького обласного благодійного фонду «Хесед Цдака» Хаїм Дубров: «Без минулого немає майбутнього. І згідно святині єврейського народу – Тори: людина – це цілий світ, і рятуючи людину – ми рятуємо світ, вбиваючи – вбиваємо світ ».

Після Хаїм Дубров прочитав поминальну молитву за загиблими на івриті.

Присутні вшанували пам’ять померлих хвилиною мовчання та поклали до стіни плачу квіти.

Бахмутська міська радаПартнери