Відбувся форум місцевого розвитку міста Дружківки

Новини міст та районів
IMG_8227

6 квітня у малій залі Дружківської міської ради пройшло перше засідання форуму місцевого розвитку міста Дружківки. Окрім представників Програми Розвитку ООН  участь у заході взяли члени форуму, до складу яких увійшли представники організацій та установ міста, керівники та спеціалісти управлінь та відділів виконавчого комітету міської ради, голови сільських і селищних рад, представники громадських організацій, депутати міської ради та інші представники, які зацікавлені в реалізації проектів місцевого розвитку.

Відкрила форум секретар міської ради Ірина Бучук, яка повідомила, що 1 березня 2017 року рішенням міської ради з метою створення сприятливого середовища для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації та соціальної активності громад, розроблення та впровадження невеликих за обсягом громадських ініціатив на території міста, створений Форум місцевого розвитку міста Дружківки з урахуванням Перспективного плану об’єднання територіальних громад. Склад та Секретаріат Форуму затверджений 31 березня 2017 року розпорядженням міського голови.

Основною метою діяльності форуму секретар міської ради назвала сприяння реалізації проекту ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», інших подібних проектів, створення умов для реалізації принципів сталого розвитку в районі та більш активному залученню усіх верств населення, представників установ, організацій та бізнес-структур до діалогу з органами місцевої влади, вироблення прозорих та ефективних механізмів планування на місцевому рівні та залучення громадян до управління.

Спеціаліст із соціальної мобілізації ПРООН Михайло  Карелін розповів присутнім про результати фокус-групових досліджень ПРООН, проведених в Дружківській громаді та про  подальші плани роботи ПРООН в рамках проекту  «Відновлення врядування та примирення на територіях України, що постраждали від кризи».

Заступник міського голови Олег Поляков презентував учасникам досвід м. Дружківка в реалізації інвестиційних проектів та програм розвитку у 2016 році,  завдяки яким вдалося залучити 65 млн. грн. на реалізацію інфраструктурних проектів. Олег Поляков розповів, що за рахунок Державного фонду регіонального розвитку і місцевого бюджету закуплено медичне обладнання для трьох лікарень міста, реалізовано проект «Капітальний ремонт суміжних ділянок автодоріг по вулицях міста Дружківки. Також реалізовано проект «Реконструкція будівлі їдальні під центр надання адміністративних послуг. За рахунок Фонду охорони навколишнього природного середовища та місцевого бюджету для подальшого будівництва блочних модульних очисних споруд закритого типу розроблена проектно – кошторисна документація, в парку «Святогор» висаджені дуби, берези, рябини та сосни. Також за рахунок залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, у місту реалізуються такі проекти: створення сучасної школи на базі ОШ№17, де проводиться капітальний ремонт будівлі з термомодернізацією, капітальний ремонт інженерних мереж та внутрішній капітальний ремонт дошкільного закладу “Берізка” та реконструкція будівлі Управління соціального захисту населення. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій здійснено ряд заходів з реконструкції плавального басейну.

За рахунок НЕФКО реалізований Проект «Капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення», в рамках якого встановлено 1531 новий світильник, замінено 57,2 км неізольованого сталевого дроту на СІП, замінені 30 шафів управління з лічильниками диференціального обліку електроенергії, встановлено автоматичну систему управління зовнішнім освітленням і диспетчерський пункт на базі підприємства КП «Міськсвітло».

Аналітик  з доступу до правосуддя, ПРООН, Вадим Осадчук розповів про створення при Форумі місцевого розвитку робочої групи з безпеки та визначення складу і дати першого зібрання групи. Про співпрацю другого компоненту програми ПРООН «Відновлення та налагодження миру» з  Дружківською громадою доповідав спеціаліст з адміністративної децентралізації, ПРООН Володимир Аредов.

 Участь у роботі форума  взяли член молодіжної громадської  організації «Ліга молодих поліцейських» Карина Смирнова, приватний підприємець Віталій Підгірний та інші громадські діячі.  Віталій Підгірний у своєму виступі розповів про власний досвід співпраці з ПРООН та реалізацію гранта з виробництва деревних пеллет, створення додаткових робочих місць.

Дружківка – місто, відкрите для інвесторів, яке має великі можливості для ведення бізнесу та в якому налагоджені партнерські стосунки між владою, громадськістю, бізнесом для створення позитивного інвестиційного клімату.

Дружківська міська рада