З 1 вересня 2018 року сім’ям, у яких народилася дитина, буде надаватися допомога «пакунок малюка»

Оголошення, , , , , , , , , , , ,

Уряд на засіданні 20.06.2018 затвердив Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (постанова № 512 “Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»”).

Допомога «пакунок малюка» є одноразовою безповоротною адресною соціальною допомогою сім’ям, в яких народилася дитина, а в разі відсутності матері/батька — родичам, патронатним вихователям новонародженої дитини.

Допомога «пакунок малюка» надається на кожну новонароджену дитину.

Надання допомоги «пакунок малюка», її доставка до пологових будинків здійснюється згідно з Меморандумом про взаєморозуміння між Урядом України та Управлінням Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів і Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй у сфері соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства та проектних угод, укладених між обласними структурними підрозділами з питань соціального захисту населення та Управлінням Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів.

Комплектування допомоги «пакунок малюка» здійснюється згідно з переліком дитячих товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», затвердженим Мінсоцполітики.

Видача отримувачу допомоги «пакунок малюка» проводиться у пологовому будинку працівником, уповноваженим головним лікарем, під час виписки новонародженої дитини з пологового будинку.

Патронатному вихователю може бути видано допомогу «пакунок малюка», якщо він забрав новонароджену дитину з пологового будинку протягом місяця з дня народження.

Отримувачі допомоги «пакунок малюка» можуть відмовитися від її отримання на підставі особистої письмової заяви.

Отримання допомоги «пакунок малюка» не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини.

Вартість отриманої допомоги «пакунок малюка» не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.

Також постановою Уряду доручено обласним та Київській міській державним адміністраціям забезпечити надання «пакунок малюка» з 1 вересня 2018 року.

Крім того, цією ж постановою затверджено Порядок фінансування місцевих бюджетів для надання зазначеної допомоги за рахунок субвенції з державного бюджету.

Департамент соціального захисту населення Донецької ОДА