портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Адміністративно-територіальний устрій

Донецька область утворена 2 липня 1932 року.

За адміністративно-територіальним устроєм у Донецькій області налічується 8 районів, 1 298 населених пунктів:

  • 28 міст обласного значення (у тому числі на підконтрольній українській владі території – 15);
  • 24 міст районного значення (у тому числі на підконтрольній українській владі території – 16);
  • 131 селище міського типу (у тому числі на підконтрольній українській владі території – 67)
  • 196 селищ (у тому числі на підконтрольній українській владі території – 93);
  • 919 сіл (у тому числі на підконтрольній українській владі території – 661).

Створено 66 територіальних громад, з них виконують повноваження 37 (20 міських, 8 селищних, 9 сільських). Не проводилися перші вибори депутатів відповідних місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року у 30 територіальних громадах, з яких 20 знаходяться на тимчасово непідконтрольній українській владі території.

На території Донецької області створено 12 військово-цивільних адміністрацій (1 обласна, 6 міських, 5 селищна).

Найбільші міста: обласний центр – Донецьк*, Маріуполь, Макіївка*, Горлівка*, Краматорськ.

Донецька область розташована в південно-східній частині України. На сході її кордони частково збігаються з державними кордонами України. На півдні область має вихід до морів Середземноморського басейну. Протяжність області з півночі на південь – 240 км, з заходу на схід – 170 км. Площа – 26,5 тис. кв. км, або 4,4 % території країни.

Донецька область є найбільшою з областей України за чисельністю населення. Тут проживає 4,1 млн чол. 130 національностей (10% населення країни). Щільність населення становить 154,7 чол. на 1 кв. км, 90,9% населення мешкає в містах.

Клімат області різко континентальний, характеризується досить спекотним, засушливим літом і порівняно холодною зимою з нестійким сніговим покривом.

В області є дивовижні місця та цілющі родовища. Бальнеологічне значення мають Слов’янські солоні озера та джерела мінеральних вод. Унікальні природні лікувальні властивості має соляна шахта в м. Соледар, де створено спелеологічний санаторій. Неперевершеною за своїм оздоровлюючим ефектом є Азовське узбережжя. Особливу наукову та природоохоронну цінність мають заповідні зони – Святогір’я та Половецький степ.

Область багата на родючі чорноземи. Вона має багату мінерально-сировинну базу. Головними корисними копалинами є кам’яне вугілля (запаси оцінюються в 18,3 млрд т), кам’яна сіль, вапняки, вогнетривкі глини, цементна сировина, крейда, гіпс, інші – усього майже 50 видів.