портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Діяльність центрів надання адміністративних послуг області

Інформація

про розвиток системи надання адміністративних послуг

у Донецькій області станом на 01 січня 2022 року 

ВСЬОГО мережа центрів надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП) в Донецькій області складає 98 точок доступу.

Забезпечена діяльність 38 ЦНАП, з них відповідають сучасним вимогам і стандартам 15 ЦНАП.

Також утворено 51 віддалене робоче місце адміністратора (далі – ВРМ), 2 територіальні підрозділи (далі – ТП), 7 пересувних віддалених робочих місць адміністратора «Мобільний центр» (далі – мобільний центр).

Станом на 31 грудня 2021 року в Донецькій області мережа ЦНАП складала 101 точку доступу, у тому числі: 41 ЦНАП (38 ЦНАП органів місцевого самоврядування та 3 ЦНАП, утворених при районних державних адміністраціях (далі - РДА), 2 ТП, 51 ВРМ, 7 мобільних центрів.

ОСНОВНІ РЕЗУЛЬТАТИ ДІЯЛЬНОСТІ ЦНАП ЗА 2021 РІК

За результатами діяльності ЦНАП області за 2021 рік видано 685,6 тис. результатів надання адміністративних послуг, що склало 118,0% до відповідного показника минулого року.

Протягом 2020 року надано понад 580,8 тис. адміністративних послуг, що перевищує показник 2019 року на 14,0%.

У поточному році розпочато надання послуг:

15 ЦНАП (у Білозерській, Великоновосілківській, Іллінівській, Кальчицькій, Комарській, Курахівській, Мангушській, Нікольській, Новодонецькій, Святогірській, Удачненській громадах та Волноваській, Мар’їнській, Очеретинській, Сартанській військово-цивільних адміністраціях (далі – ВЦА).

46 ВРМ у Вугледарській (+ 2), Іллінівській (+1), Кальчицькій (+3), Костянтинівській (+ 1), Курахівській (+ 6), Лиманській (+3), Новогродівській (+ 3), Покровській (+3) громадах та Волноваській (+ 5), Мар’їнській (+ 7), Торецькій (+ 2) та Очеретинській (+10) ВЦА.

2 ТП ЦНАП міста Торецьк;

4 мобільними центрами на території Вугледарської, Лиманської, Маріупольської та Сіверської громад.

21 ЦНАП збільшено кількість видів послуг у переліках у порівнянні з початком року.

Лідери за кількістю послуг у переліках ЦНАП у Маріупольській (406 послуг), Олександрівській (300 послуг), Покровській (297 послуг), Андріївській (257 послуг) громадах, Слов’янській ВЦА (258 послуг).

На виконання Закону України від 03 листопада 2020 року № 943 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації мережі та функціонування центрів надання адміністративних послуг та удосконалення доступу до адміністративних послуг, які надаються в електронній формі» ліквідовано 12 ЦНАП, утворених при РДА.

ОФОРМЛЕННЯ ТА ВИДАЧА ПАСПОРТІВ

Станом на 01 січня 2022 року послуги з оформлення та видачі паспортів громадянина України для виїзду за кордон та паспортів громадянина України з безконтактним електронним носієм в області надаються у 15 ЦНАП (Бахмутська, Добропільська, Дружківська, Костянтинівська, Лиманська, Маріупольська, Миколаївська, Мирноградська, Новогродівська, Олександрівська, Покровська, Часовоярська, Шахівська громади, Авдіївська та Торецька ВЦА).

ЦНАП 6 громад (Волноваська, Мар’їнська, Очеретинська, Слов’янська ВЦА, Мангушська, Нікольська громади) тимчасово припинено надання паспортних послуг у зв’язку з утворенням територіальних громад та утворенням і реорганізацією ВЦА (на цей час здійснюються заходи щодо укладання необхідних договорів та угод, створення комплексної системи захисту інформації).

Крім того, закуплені відповідні робочі станції для ЦНАП Великоновосілківської, Званівської, Курахівської, Соледарської громад.

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ПОСЛУГ

Адміністратори ЦНАП підключені до:

Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань в 30 ЦНАП (Авдіївська, Андріївська, Бахмутська, Білозерська, Вугледарська, Великоновосілківська, Добропільська, Дружківська, Комарська, Костянтинівська, Курахівська, Лиманська, Мангушська, Маріупольська, Мирноградська, Нікольська, Новогродівська, Олександрівська, Покровська, Селидівська, Торецька, Часовоярівська, Шахівська громади, Волноваська, Мар’їнська, Слов’янська, Очеретинська ВЦА та Бахмутська, Волноваська, Покровська РДА);

Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в 31 ЦНАП (Авдіївська, Андріївська, Бахмутська, Білозерська, Вугледарська, Великоновосілківська, Добропільська, Дружківська, Комарська, Костянтинівська, Курахівська, Лиманська, Мангушська, Маріупольська, Миколаївська, Мирноградська, Нікольська, Новогродівська, Покровська, Сартанська, Селидівська, Торецька, Часовоярівська, Шахівська громади, Волноваська, Мар’їнська, Очеретинська, Слов’янська ВЦА та Бахмутська, Волноваська, Покровська РДА);

Єдиного державного демографічного реєстру в 21 ЦНАП (Авдіївська, Бахмутська, Великоновосілківської, Добропільська, Дружківська, Комарська, Костянтинівська, Лиманська, Маріупольська, Миколаївська, Нікольська, Олександрівська, Покровська, Торецька, Часовоярівська, Шахівська громади, Волноваська, Мар’їнська, Очеретинська, Слов’янська ВЦА та Волноваська РДА);

Державного земельного кадастру у 9 ЦНАП (Андріївська, Костянтинівська, Курахівська, Маріупольська, Миколаївська, Торецька, Шахівська громади, Волноваська, Мар’їнська ВЦА);

Державного реєстру актів цивільного стану в 12 ЦНАП (Андріївська, Вугледарська, Дружківська, Комарська, Лиманська, Маріупольська, Нікольська, Покровська, Соледарська, Удачненська громади, Волноваська, Мар’їнська ВЦА).

Послуги з державної реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів та видачі (обміну) посвідчення водія надаються у 8 ЦНАП (Добропільська, Дружківська, Костянтинівська, Лиманська, Маріупольська, Покровська та Шахівська громади, Слов’янська ВЦА). Здійснює запровадження Мар’їнська ВЦА.

Комплексна послуга «єМалятко» надається у 25 ЦНАП (Авдіївська, Андріївська, Бахмутська, Великоновосілківська, Вугледарська, Добропільська, Дружківська, Костянтинівська, Краматорська, Курахівська, Лиманська, Маріупольська, Мирноградська, Новогродівська, Олександрівська, Покровська, Селидівська, Сіверська, Торецька, Часовоярська, Шахівська, Волноваська, Мар’їнська ВЦА, Волноваська та Покровська РДА).

Послуги регіонального рівня надаються через ЦНАП Бахмутської, Краматорської, Маріупольської, Мирноградської громад, Слов’янської ВЦА.

ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ СЕРВІСІВ

В області проводиться робота щодо запровадження електронних сервісів та надання адміністративних послуг в електронному вигляді в ЦНАП.

Так, система електронної черги запроваджена в 15 ЦНАП (Бахмутська, Добропільська, Дружківська, Курахівська, Лиманська, Маріупольська, Миколаївська, Мирноградська, Новогродівська, Покровська, Шахівська громади, Волноваська, Слов’янська, Торецька ВЦА, Волноваська РДА), онлайн-консультування здійснювалось у 20 ЦНАП (Авдіївська, Мар’їнська, Слов’янська ВЦА, Вугледарська, Великоновосілківська, Добропільська, Дружківська, Званівська, Іллінівська, Костянтинівська, Комарська, Краматорська, Мангушська, Маріупольська, Миколаївська, Мирноградська, Селидівська, Сіверська громади та ЦНАП при Бахмутській та Покровській РДА), інформаційні системи наявні у 24 ЦНАП (Андріївська, Бахмутська, Вугледарська, Добропільська, Дружківська, Званівська, Іллінівська, Кальчицька, Костянтинівська, Курахівська, Лиманська,Маріупольська, Мирноградська, Новогродівська, Олександрівська, Покровська, Святогірська, Удачненська, Часовоярська, Шахівська громади, Авдіївська, Волноваська, Слов’янська, Торецька ВЦА).

Попередній онлайн запис через електронну чергу вебсайту ЦНАП здійснюється у ЦНАП міст Добропілля, Маріуполь, Новогродівка, Покровськ, Слов’янськ, Торецьк.

Також, у ЦНАП області здійснюється видача суб’єктам господарювання та мешканцям області витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку та витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки шляхом їх замовлення за допомогою онлайн-сервісів.

Водночас, на вебсторінках ЦНАП є розділ «Електронні сервіси» за допомогою якого суб’єкти звернень мають можливість доступу до електронних послуг, які запроваджені центральними органами виконавчої влади.

РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОЄКТІВ З РОЗБУДОВИ ЦНАП

Забезпечення населення якісними адміністративними послугами планується в усіх територіальних громадах Донецької області. З 2016 року в області розпочато реалізацію проєктів з розбудови та оновлення ЦНАП, головною метою яких є підвищення якості і доступності надання адміністративних послуг та створення сучасних ЦНАП.

Будівництво адміністративної будівлі у місті Бахмуті здійснюється за рахунок залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів Донецької області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 04 липня 2016 року № 548 (із змінами), та бюджету міста.

Проєкт «Будівництво будівлі Центру адміністративних послуг по вул. Паркова в районі будинку № 16 в м. Краматорськ Донецької області» у 2021 році реалізовувався за рахунок коштів обласного бюджету та бюджету міста, міжнародної технічної допомоги (USAID) (у 2019-2020 роках залучені кошти державного фонду регіонального розвитку (далі – ДФРР).

За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєктів в рамках «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» (Пул 2а) та коштів місцевого бюджету реалізовується проєкт у місті Мирноград.

Продовжується реалізація проєкту у місті Вугледар (залучені кошти ДФРР, бюджету міста та міжнародної технічної допомоги (ПРООН).

Завершується реалізація проєкту по розбудові ЦНАП в Соледарській громаді (залучені кошти ДФРР, обласного та бюджету міста), а також міжнародної технічної допомоги (ПРООН).

За рахунок бюджету міста та підтримки організації «Кімонікс Інтернешнл Інк», яка є імплементатором проєкту «Демократичне врядування у Східній Україні» та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), успішно реалізовано проєкт зі створення ЦНАП у Курахівській громаді (урочисте відкриття відбулось 22 січня 2021 року).

17 вересня 2021 року відбулось урочисте відкриття нового приміщення Центру надання адміністративних послуг в смт Велика Новосілка. Проєкт реалізовувався за рахунок коштів бюджету селища.