портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Повноваження Відділення НСПП в Донецькій області

Статтею 15 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» визначено мету створення Національної служби посередництва та примирення – сприяння поліпшенню трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), їх прогнозування та сприяння своєчасному їх вирішенню, здійснення посередництва для вирішення таких спорів (конфліктів).

  До компетенції Національної служби посередництва і примирення належить:

  • здійснення реєстрації   висунутих   працівниками   вимог   та колективних трудових спорів (конфліктів);
  • аналіз вимог,  виявлення  та  узагальнення причин колективних трудових  спорів  (конфліктів),  підготовка  пропозицій   для   їх усунення;
  • підготовка посередників та арбітрів,  які спеціалізуються  на вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів);
  • формування списків арбітрів та посередників;
  • перевірка, в  разі  необхідності,  повноважень  представників сторін колективного трудового спору (конфлікту);
  • посередництво у   вирішенні   колективного   трудового  спору (конфлікту);
  • залучення до участі в примирних процедурах народних депутатів України,  представників   державної   влади,   органів   місцевого самоврядування.

 

Національна   служба   посередництва   і   примирення  та  її відділення проводять оцінку відповідності критеріям репрезентативності, підтвердження репрезентативності профспілок, їх  організацій  та  об’єднань,  організацій роботодавців  та  їх об’єднань   для  участі  в  колективних  переговорах  з  укладення генеральної,   галузевих (міжгалузевих), територіальних  угод, обрання    (делегування)   представників   до   тристоронніх   або двосторонніх  органів  соціального  діалогу,  участі в міжнародних заходах.

Відповідно до п. 1 Положення про Національну службу посередництва та примирення, затвердженого Указом Президента України від 17 листопада 1998 р., НСПП є постійно діючим державним органом, тобто входить до структури державного апарату.

НСПП, як орган державної влади, бере участь у здійсненні функцій держави, діє від її імені й за дорученням, застосовує властиві йому організаційно-правові форми діяльності.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області є структурним підрозділом Національної служби посередництва і примирення та виконує її повноваження на території Донецької області, яка підконтрольна українській владі. Місцезнаходження відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області: 84122, м. Слов’янськ, вул. Чубаря, буд. 4, офіси 3 і 4. е-mail: aktsar2015@i.ua