портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Кампанія з вакцинації проти COVID-19 в Україні буде проходити у 5 етапів

Опубліковано 12 січня 2021 року, 17:39

Багаторівнева кампанія з вакцинації проти  COVID-19  в Україні охопить щонайменше 50% населення країни.

Міністерство охорони здоров'я через своє підприємство «Медичні закупівлі України», яке було визначено оператором вакцин, уклало договір на поставку 1,913 млн доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанії «Сіновак» (Sinovac Biotech, Китай). Переговори з виробником тривали з вересня 2020 року, а договір підписано з українським фармацевтичним підприємством АТ «Лекхім», яке, за офіційним підтвердженням компанії Sinovac Biotech, є єдиним уповноваженим представником виробника вакцини на території України. Вакцини «Сіновак» схвалені в 34 країнах світу, включно з  такими країнами, як Аргентина, Бразилія, Індія, Туреччина.

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов провів переговори з Алеком ван Гелдером, виконавчим директором із міжнародних та урядових питань компанії «АстраЗенека». Сторони обговорили передконтрактні умови, а також терміни та логістику постачання вакцини проти COVID-19 в Україну. 30 грудня вакцина «Оксфорд-АстраЗенека» була схвалена для використання у Великій Британії.

Міністерство охорони здоров’я спільно з українськими фахівцями та міжнародними експертами завершили роботу над «Дорожньою картою з впровадження вакцини проти COVID-19 і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках». Багаторівнева кампанія з вакцинації проти  COVID-19 охопить щонайменше 50% населення країни. Вона триватиме протягом 2021-2022 років та буде проходити у 5 етапів:

Перший — передбачає вакцинацію людей із критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 та тих, які виконують критичні функції у відповідь на пандемію коронавірусної хвороби COVID-19. Йдеться про медичних працівників, які надають допомогу хворим на коронавірусну хворобу в умовах стаціонару, та військових, які беруть участь в ООС. На цьому етапі планується охопити приблизно 355 тис. людей.

Другий — вакцинація людей з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 та тих, хто надає медичні послуги. Планове охоплення на другому етапі становитиме приблизно 2,3 млн людей.

Третій — вакцинація людей з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 та тих, які виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави. Планове охоплення: приблизно 7,2 млн людей.

Четвертий — вакцинація людей з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 та тих, які виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави. Планове охоплення: приблизно 11 млн людей.

П’ятий — вакцинація інших категорій населення, які не входять до пріоритетних груп. Йдеться про людей віком до 59 років без супутніх захворювань. Планове охоплення: приблизно 19 млн людей.  

Нагадаємо, що на період з 00:00 годин 8 січня до 00:00 годин 25 січня запроваджено посилений карантин.   Період його введення  збігається із завершенням інкубаційного періоду захворювання COVID-19 у людей, які потенційно інфікувалися під час новорічних свят, коли відбулося активне переміщення населення на території України та за її межами. Через це збільшився ризик поширення інфекції. Посилення карантинних заходів у січні дозволить країні не вдаватися до аналогічних заходів впродовж весни 2021 року.

За матеріалами Міністерства охорони здоров'я 


Інші новини за темою