портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

На форумі обговорили адміністративно-територіальний устрій Донеччини

Опубліковано 28 листопада 2019 року, 18:30 , Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

Під час панельної дискусії «Адміністративно-територіальний устрій: питання на порядку денному та подальші завдання» на форумі «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави» обговорили процес створення нового адміністративно-територіального устрою. 

Участь у дискусії взяли заступник голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна, Народний депутат України та перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Роман Лозинський, представники профільних міністерств, експерти.  

Як наголосила заступник очільника області Юлія Костюніна, адміністративний-територіальний устрій є дуже складним, і наразі у Донецькій області сформовано 12 громад, у свою чергу перспективний план формування територій громад Донецької області передбачає 65 громад (45 – на території підконтрольній українській владі та 20 на території тимчасово непідконтрольній українській владі). 

«Завершити реформу децентралізації на Донеччині заважають бойові дії та окупація частини області. В рамках удосконалення адміністративно-територіального устрою Донецької області на субрегіональному рівні облдержадміністрацією пропонується створення 5 районів на територіях підконтрольних українській владі, та 3 районів на територіях тимчасово непідконтрольних українській владі. Але у нас д є і досягнення  - у 10 об’єднаних територіальних громадах вже проведені вибори», - підкреслила Юлія Костюніна. 

Також вона зазначила, що відповідно до затвердженого Перспективного плану Донецької області, жодна з перспективних громад не має рівня спроможності нижче за середній.

Народний депутат України та перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Роман Лозинський звернув увагу спікерів на необхідності зворотного зв’язку з новосформованими громадами. 

«Головне, щоб ми не забували, для кого ми це робимо. Важливо закінчити реформу не біжучи. Першим пріоритетом має бути ефективне завершення реформи децентралізації. Об’єднання неможливе без довіри. Наприклад, наскільки мені відомо, у Покровському районі не створено жодної громади. Але це питання можливо вирішити, враховуючи особливості регіону», - зауважив Роман Лозинський. 

Також під час панельної дискусії обговорили проблемні питання у сфері адміністративно-територіального устрою та шляхи їх вирішення.