портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Адміністративно-територіальний устрій

Донецька область утворена 2 липня 1932 року.

За адміністративно-територіальним устроєм у Донецькій області налічується 52 міста, з них 28 – обласного значення (в т.ч. 13 – на території непідконтрольній українській владі), 24 міста районного значення (в т.ч. 8 - на території непідконтрольній українській владі), 21 внутрішньоміський район (в т.ч. 17 у містах на території непідконтрольній українській владі), 18 районів (в т.ч. 5 - на території непідконтрольній українській владі), 131 селище міського типу та 1115 сільських населених пунктів. Найбільші міста: обласний центр – Донецьк*, Маріуполь, Макіївка*, Горлівка*, Краматорськ.

Донецьку область складають райони: Амвросіївський,* Бахмутський, Бойківський*, Великоновосілківський, Волноваський, Нікольський, Добропільський, Костянтинівський, Покровський, Лиманський, Мар’їнський, Новоазовський*, Олександрівський, Мангушський, Слов’янський, Старобешівський*, Шахтарський*, Ясинуватський.

Донецька область розташована в південно-східній частині України. На сході її кордони частково збігаються з державними кордонами України. На півдні область має вихід до морів Середземноморського басейну. Протяжність області з півночі на південь – 240 км, з заходу на схід – 170 км. Площа – 26,5 тис. кв. км, або 4,4 % території країни.

Донецька область є найбільшою з областей України за чисельністю населення. Тут проживає 4,17 млн чол. 130 національностей (10% населення країни). Щільність населення становить 157 чол. на 1 кв. км, 90,8% населення мешкає в містах.

Клімат області різко континентальний, характеризується досить спекотним, засушливим літом і порівняно холодною зимою з нестійким сніговим покривом.

В області є дивовижні місця та цілющі родовища. Бальнеологічне значення мають Слов’янські солоні озера та джерела мінеральних вод. Унікальні природні лікувальні властивості має соляна шахта в м. Соледар, де створено спелеологічний санаторій. Неперевершеною за своїм оздоровлюючим ефектом є Азовське узбережжя. Особливу наукову та природоохоронну цінність мають заповідні зони – Святогір’я та Половецький степ.

Область багата на родючі чорноземи. Вона має багату мінерально-сировинну базу. Головними корисними копалинами є кам’яне вугілля (запаси оцінюються в 18,3 млрд т), кам’яна сіль, вапняки, вогнетривкі глини, цементна сировина, крейда, гіпс, інші – усього майже 50 видів.

  • * - території непідконтрольні українській владі