портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Прем’єра вистави «Крик нації…» Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь)

Опубліковано 11 липня 2022 року, 18:36
16
липня
18:00
Додати в календар 16-07-2022 18:00:00 14-08-2022 10:00:05 Europe/Kiev Прем’єра вистави «Крик нації…» Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь)

16 липня 2022 року о 18.00 відбудеться прем’єрний показ вистави «Крик нації…» Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь)».

Над першою виставою відновленого українського Донецького академічного обласного драматичного театру працює команда у складі режисерки-постановниці, заслуженої артистки України Людмили Колосович, художниці, заслуженої діячки мистецтв України Емми Зайцевої та режисерки з пластики Наталії Каспшишак-Сенів (США). В постановці задіяна вся трупа, яка переїхала до Ужгорода.

Саме чотири місяці відділяють нову прем’єру драматичного театру міста Маріуполя від страшного дня 16 березня, коли театр було зруйновано російською бомбою, цілеспрямовано скинутою на прихисток мешканців міста. Цинічних окупантів не зупинили навіть велетенські написи «Діти», які декларували тимчасове призначення театральної будівлі в центрі Маріуполя.

Донецький академічний обласний драматичний театр (м. Маріуполь) входить до чотирьохсот об’єктів культурної спадщини України, відносно яких МКІП зафіксувало факт воєнних злочинів за період повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Це вторгнення демонструє не тільки геноцид українського народу, а й знищення культури, історії, спадщини. Проте навіть зруйновані стіни не можуть зупинити голос народу. «Крик нації…» – саме таку назву носить вистава, яка присвячена українському поету-шістдесятнику, перекладачу, публіцисту, прозаїку, мислителю, літературознавцю, правозахиснику Василю СТУСУ, закатованому радянським режимом у таборі Пермського краю.

Біографічні сторінки життя поета знаходять аналогії у новітній історії України. Подібність боротьби, спільність мети через десятиліття та єдина мрія про вільну культуру незалежної України.

Переконані, що сьогодні кожен з нас є бійцем єдиного українського фронту. І саме наша єдність – це та сила, яка наближає нашу Перемогу!

З нетерпінням чекаємо на зустріч з вами на сцені Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Юрія - Августина та Євгена Шерегіїв за адресою: м. Ужгород, вул. Льва Толстого, 12.