Важливою складовою соціально-економічної політики Донеччини є збереження і розвиток культури, мистецтва, фестивального руху та туризму.
1. Зимові свята традиційно зустрічаємо разом на Фестивалі-конкурсі «Різдвяний передзвін», що проходить на початку січня у м. Святогірськ. Різдво разом зустрічають фольклорні пошуково-дослідницькі гурти, вокальні, фольклорні, театральні гурти з усієї України. Протягом останніх чотирьох років на Донеччині у різдвяних святах традиційно бере участь творчий фольклорний колектив «Джерело Розточчя» Жовківського районного Народного дому м. Жовква Львівської області.
Творчий колектив приїжджає з колядками, щедрівками, Маланками, різдвяними пампухами для поранених військовослужбовців та дітей прифронтових міст від львів’ян та мешканців Львівської області.
2. П’ятий рік поспіль на Донеччині буде проводитись історико-культурний фестиваль-реконструкція «Дике поле. Шлях до Європи», в якому відображена боротьба України за свободу і незалежність від часів скіфів та сарматів до сьогодення.
За роки свого існування фестиваль став потужнішим та яскравішим і тепер проводиться на території Українського державного степового природного заповідника «Кам’яні могили», щорічно збираючи понад 5 тис відвідувачів, і до участі у якому залучаються мешканці Донецької та інших областей країни.
3. З 2019 року на Донеччині започатковано проведення благодійного фестивалю джазової музики «Джаз-фест» у соляній шахті на території штучної рукотворної соляної печери на глибині майже 300 метрів Державного підприємства «АРТЕМСІЛЬ» м. Соледар.
У програмі фестивалю виступи відомих музикантів, джазових колективів, виставка картин Національної спілки художників України. До того ж виробки шахти, перетворені на дивовижні храми зі скульптурами, картинами, каплицями і гротами з соляних глиб, чудово та гармонійно створюють дивовижну атмосферу підземного дійства.
І ще декілька слів до 1го пункту. Україна – багатоконфесійна країна. У світі існує всього декілька православних монастирів, що мають особливе історичне та духовне значення. Три знаходяться на території України, і серед них - Свято-Успенська Святогірська лавра - на Донеччині.
Специфічне природне розташування, унікальна архітектура наземних будівель та крейдяні печери приваблюють кожного року до лаври величезну кількість паломників і роблять її є значним духовним центром православної пастви України та світу.