портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

До уваги надавачів соціальних послуг!

Опубліковано 09 травня 2023 року, 13:31 , Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації

Щодо функціонування Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг

Законом України «Про соціальні послуги» визначено основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізацію їх негативних наслідків, особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Соціальні послуги в територіальних громадах надаються установами і організаціями державного (комунального) сектору, які створені та фінансуються за рахунок відповідного бюджету, а також можуть надаватися підприємствами, установами, громадськими об’єднаннями, благодійними або релігійними організаціями, фізичними особами-підприємцями та фізичними особами, які надають соціальні послуги без здійснення підприємницької діяльності.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 року № 99 затверджено Порядок формування, ведення та доступу до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг (далі – Реєстр).

Відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» надавачами соціальних послуг визнаються ті суб’єкти, що включені до розділу «Надавачі соціальних послуг» Реєстру.

Для внесення в Реєстр відомостей про надавачів соціальних послуг, надавачі повинні відповідати критеріям діяльності надавачів соціальних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 185 «Про затвердження критеріїв діяльності надавачів соціальних послуг».

 Перелік документів, які мають подавати надавачі соціальних послуг до реєстратора для внесення інформації до Реєстру визначено Порядком формування, ведення та доступу до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 року № 99.

Юридичні особи та фізичні особи – підприємці, що надають соціальні послуги, обов’язково подають:

заяву надавача соціальних послуг за формою, згідно з додатком 3;

перелік соціальних послуг, які має право надавати надавач соціальних послуг, їх зміст та обсяг, умови і порядок отримання за формою, згідно з додатком 4;

відомості про дату та результати здійсненого уповноваженими органами контролю за дотриманням надавачем соціальних послуг вимог, установлених законодавством про соціальні послуги (за наявності).

 

Юридичні особи та фізичні особи – підприємці, крім вищезазначених документів (відомостей) за бажанням подають:

копії штатного розпису надавача соціальних послуг і трудових договорів з найманими працівниками;

копії документів про освіту, свідоцтва про підвищення кваліфікації (за наявності), атестацію, неформальне професійне навчання, фаховий рівень працівників;

копії посадових інструкцій працівників;

копії особистих медичних книжок працівників;

довідку територіального органу ДПС про відсутність заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів);

копію документа, що підтверджує право власності на приміщення або на право користування приміщеннями, які будуть використовуватися для надання соціальних послуг;

висновок фахівця з питань технічного обстеження будівель і споруд, який має кваліфікаційний сертифікат, про відповідність приміщення ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення». У разі наявності у зазначеному висновку інформації про неможливість повністю пристосувати об’єкти надавача для потреб осіб з інвалідністю додатково подається інформація засновника (власника) надавача за погодженням із громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю про забезпечення розумного пристосування відповідних об’єктів згідно з частиною другою статті 27 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

Станом на сьогодні доступ до Реєстру мають виключно користувачі районних управлінь соціального захисту населення та територіальних громад (надавачі соціальних послуг не мають доступу до Реєстру).

Для подання заяв про внесення відомостей до Реєстру, надавачам соціальних послуг необхідно звертатися до реєстраторів в територіальних громадах (контактні телефони та адреси зазначені в таблиці).

На обласному рівні за інформацією щодо подання та реєстрації заяв від надавачів соціальних послуг для внесення в Реєстр звертатися до Донецького обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат (контактна особа - Макаревич Наталія Миколаївна, начальник відділу з питань ведення електронних систем та державного нагляду за пенсіями, контактний телефон - 0500379180, email - [email protected]).