26 квітня голова Артемівської РДА Володимир Бохонов провів чергове засідання колегії райдержадміністрації, на якому були присутні начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, місцеві голови, представники громадськості, ЗМІ.
Невипадково першим питанням порядку денного постало питання про соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, адже 26 квітня – трагічна і сумна дата в історії нашої країни: 31-а річниця Чорнобильської катастрофи.
За інформацією начальника управління праці та соціального захисту населення Ганни Мусаєвої на теперішній час на обліку в УПСЗН райдержадміністрації перебувають 392 особи, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Соціальний захист громадян даної категорії ґрунтується на Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». На підставі зазначеного закону управлінням праці та соціального захисту населення проводяться виплати по Чорнобильських програмах. Загальна сума пільг за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2016 році склала, 432,56 тис. грн.; у І кварталі 2017 року – 189,74 тис. грн. Впродовж 2016 року виплачено компенсацій на суму 874,17 тис. грн.; у І кварталі поточного року – 221,48 тис. грн.
Медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є одним із пріоритетних напрямків діяльності лікарняних закладів. В районі відпрацьована система надання медичної допомоги постраждалим в амбулаторно-поліклінічних умовах у 15 амбулаторіях. Станом на 01.04.2017 на обліку в закладах охорони здоров’я Бахмутського району перебувають 299 осіб із числа громадян вищезазначеної категорії. Щороку згідно з графіком вони проходять профілактичні огляди у лікарів-спеціалістів. У 2016 році профілактичний огляд пройшли 299 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
В районі забезпечується надання їм безкоштовної первинної медичної допомоги; хворі на цукровий діабет отримують безкоштовно інсулін вітчизняного та імпортного виробництва, придбаний за кошти державного та місцевого бюджетів. Оздоровлення 98% постраждалих здійснюється амбулаторно, в умовах денних стаціонарів лікується 41%, в умовах стаціонару – 10%.
Під час обговорення доповіді за першим питанням голова райдержадміністрації Володимир Бохонов звернув увагу на необхідність активізації співробітництва з міжнародними благодійними організаціями у сфері надання гуманітарної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Також керівник району запропонував розглянути можливість щодо внесення змін до відповідного розділу Програми економічного і соціального розвитку Бахмутського району на 2017 рік з питання санаторно-курортного лікування постраждалих осіб не лише І категорії, але й інших категорій.
На засіданні колегії також були заслухані змістовні доповіді з інших питань: про задоволення культурно-дозвіллєвих потреб різних вікових категорій населення, організацію відпочинку, оздоровлення дітей та учнівської молоді влітку 2017 року і про стан роботи з дітьми, які перебувають на обліку як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах;
Після розгляду та обговорення питань порядку денного керівникам структурних підрозділів було доручено підготувати проекти відповідних розпоряджень.
Артемівська РДА