Донецький обласний центр зайнятості
Діти – наше майбутнє. Ми так часто чуємо цей вираз, що вже звикли до нього і навіть не замислюємося над його змістом. Однак, майбутнє наших дітей залежить саме від кожного з нас. Служба зайнятості, зі свого боку, надає всебічну допомогу, що дозволяє молоді зорієнтуватися у сучасному світі професій, мотивує дітей до самостійної свідомої побудови власного майбутнього та є надійним порадником і консультантом у важливому та нелегкому питанні – виборі подальшої професії.
Для дітей, що не мали можливості покинути тимчасово окуповані території, працює проект "Дистанційна освіта школярів Донецької області", у якому беруть участь 5 пілотних шкіл на платформі E-School.
Щоб допомогти випускникам зробити правильний вибір професії та збудувати надійний міст у майбутнє, фахівці служби зайнятості створили центр професійної орієнтації «Крок у майбутнє» на базі Донецького міського центру зайнятості. Центр допомагає дітям зорієнтуватися у широкому та цікавому світі професій, націлити їх на свідомий вибір подальшої професійної діяльності відповідно до наявних бажань, нахилів та здібностей. Мета проекту – не залишити без уваги випускників, мешканців тимчасово непідконтрольних українській владі територій, які навчаються дистанційно, та допомогти їм зорієнтуватися на сучасному ринку праці.
У листопаді 2017 року між Донецьким міським центром зайнятості і ЗОШ №9 міста Покровська укладено Угоду про співробітництво, згідно якої спеціалісти служби зайнятості постійно проводять профорієнтаційну роботу щодо професійного самовизначення учнівської молоді. Відповіді на свої запитання учні мають змогу отримувати безпосередньо від фахівців служби зайнятості, в тому числі дистанційно на офіційній сторінці Донецького міського центру зайнятості у соціальній мережі Facebook.
Профорієнтаційні уроки, що наразі викладаються на рівні з предметами загальної освіти, повинні активізувати думки учнів про важливість самореалізації, самоствердження у бажаній і актуальній справі, самовизначення у виборі професії, яка враховує не тільки власні вподобання людини, а й торкається інтересів і потреб всього суспільства.