портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

«Головне у бізнесі – це почати, зробити перший крок», - підприємниця Оксана Лопашенко

Опубліковано 15 травня 2019 року, 17:03 , Донецький обласний центр зайнятості

Підприємниця з міста Селидове Оксана Лопашенко, яка цього року стала призеркою конкурсу Майстри краси Донеччини, постійно підвищує власну кваліфікацію та найближчим часом самотужки навчатиме місцевих перукарів сучасній техніці виготовлення зачісок.

Оксана, яка отримала фах «перукар-стиліст» у Донецькому професійно-технічному училищі №131 у далекому 2002 році, вже має за плечима понад 16 років досвіду. Весь цей час дівчина постійно вчилась і вдосконалювала власні знання та вміння. Вона закінчила  VT Academy - Академію Володимира Тарасюка у місті Київ, отримала сертифікат технолога з колористики у Міжнародній школі колористики Світлани Геворкової у місті Дніпро, освоїла багато нових технік фарбування волосся і виготовлення зачісок.

Про обласний конкурс Майстри краси Донеччини Оксана дізналась від фахівців Селидівського міського центру зайнятості, які проводили широку інформаційну кампанію серед клієнтів служби зайнятості. Дівчина посіла призове друге місце у номінації «Зачіски». Перемогу довелося здобувати у декілька етапів за напрямками: накручування волосся, арабський хвіст, укладка «Хвиля». 

Про те, чи є перукарське мистецтво покликанням її життя і мрією дитинства Оксана, посміхаючись, розповідає: «Не буду говорити, що завжди мріяла стати перукаркою, бо це неправда. До училища вступила експромтом, не маючи на це життєвих планів. Подруга запросила мене на свій екзамен у якості моделі за моє густе довге волосся. Несподівано для себе за компанію з товаришкою я теж вступила до навчального закладу. Батьки гадки не мали про це, я зробила всім сюрприз». 

Перше робоче місце дівчина отримала, проходячи виробничу практику. Поступово у неї з’явились постійні клієнти. Не дивлячись на те, що  майстриня народила дитину і пішла у декретну відпустку, вони бажали обслуговуватись тільки у Оксани.

  Перед жінкою постало серйозне питання: що робити далі? Чоловік Оксани підтримав її і вмотивував на започаткування власної справи. Подружжя орендувало приміщення і відкрило салон краси «Клеопатра», який працює у Селидове з 2005 року. Так Оксана стала підприємницею.

Наразі у салоні, окрім власниці, працюють декілька найманих висококваліфікованих майстрів-перукарів. Персонал Оксана добирає і навчає особисто, бо вважає, що репутація закладу та міцні і довірчі взаємини з клієнтами – це найцінніше. Зокрема жінка плідно співпрацює зі службою зайнятості у напрямку підбору працівників. 

Відвідувачам закладу Оксана пропонує широкий спектр послуг індустрії краси: класичні і сучасні стрижки, зачіски та укладки, колористика і фарбування волосся різної складності, плетіння африканських і сенегальських кіс, лікування волосся, послуги професійного барбера.  

Професіоналка своєї справи Оксана постійно розвивається сама і розширює власний бізнес. Вже у травні майстриня навчатиме першу групу за напрямком «зачіски». Сертифікований одноденний інтенсив передбачає суто практичні заняття з відпрацюванням базової техніки як індивідуально, так і в групах.

«Головне у бізнесі – це почати, зробити перший крок, - вважає Оксана, - поки не спробуєш, не дізнаєшся, чи варто було братися за справу взагалі».