портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
  • Стара версія
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

У Краматорському художньому музеї відкрилися виставка «Військово-польовий арт»

Опубліковано 15 березня 2019 року, 10:39 , Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

Різьблені скрині з-під снарядів, мотанки у камуфляжному вбранні та інші незвичні експонати увійшли до  виставки «Військово-польовий арт», урочисте відкриття якої відбулося 14 березня у Краматорському художньому музеї. 

Всеукраїнський мистецько-культурологічний проект «Військово-польовий Арт» здійснюється за підтримки Адміністрації Президента України. Організаторами експозиції виступили Управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації, Національна поліція України, полк «Київ» ГУНП в м.Києві.

Ініціатор проекту, куратор виставки, віце-президент Асоціації «Україна – Франція», капрал поліції полку «Київ» ГУНП в Києві Павло Ротар зазначив, що робота над проектом розпочалася ще 2014 року. Працювали над виставкою більш як 100 митців народного декоративно-ужиткового мистецтва із різних областей України. Перший показ зібрання відбувся у Центрі культури і мистецтв МВС України у 2015 році.

Виставка висвітлює події зони АТО крізь призму мистецтва українських художників. Разом із бойовими побратимами Павло Ротар почав збирати використані «прояви війни» і привозити на мирну територію України, а вже тут їх передавали митцям.

У зібранні представлено понад 200 експонатів: ящики від боєприпасів, гранатомети, гільзи, технічні засоби, прапори батальйонів, фотографії бійців із передової – все це привезли із зони АТО, а майстри з усієї України перетворили на унікальні мистецькі витвори.

Наприклад, гранатомет, розмальований яскравими квітами, або захисна каска бійця з нанесеним на неї українським орнаментом. Ящики, в яких ще недавно був смертоносний вантаж, оздоблені українською народною різьбою, інші – розмальовані квітами, геометричними орнаментами, які нагадують український рушник, хтось намалював на такому ящику портрет дівчини.

 «Ось цю гільзу бійці передали мені з Карачуна, це поблизу Слов’янська. Я вже зразу знав, що попрошу майстриню з Дніпропетровщини прикрасити її петриківським розписом. Але коли я зазирнув всередину, то побачив там осині стільники. Це стало для мене ніби квінтесенцією свого проекту. Все живе прагне жити і творити, життя є всюди, воно завжди перемагає», — каже Ротар.

Як зазначив начальник відділу культурно-дозвіллєвої діяльності Управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації Євген Гнідкін, основна мета виставки — це показати наш український ліризм, нанести мотиви традиційного українського мистецтва на атрибути війни, і цим підкреслити, що навіть у такому страшному чи важкому явищі, як війна, можна віднайти красу, і що краса завжди переможе, а прагнення до життя — сильніше за силу смерті.