портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Учасники акції «ДЕ ТИ» вшанували пам'ять загиблих маріупольців

Опубліковано 17 березня 2023 року о 12:16

Свічки та лампадки пам‘яті запалили учасники акції «ДЕ ТИ», що відбулися у Львові, Києві, Тернополі, Чернівцях, Ужгороді, Івано-Франківську, Кривому Розі, Черкасах та Полтаві на вшанування загиблих 16 березня 2022 року від авіаудару російських окупантів по театру в центрі Маріуполя.

 Маріупольці, які сьогодні тимчасово мешкають у різних містах України, та усі небайдужі долучилися до акції «ДЕ ТИ», щоб віддати данину пам’яті мирним мешканцям, життя яких обірвало повномасштабне збройне вторгнення рф в Україну. 

Розбомблений маріупольський драмтеатр став обличчям російської агресії. Він символізує руйнівну та жорстоку війну рашистських загарбників проти цивільного населення, проти свободи, проти миру, проти гідності та людяності. На меморіальних заходах наголошувалося, що пам'ять про жертв воєнних злочинів росії не вмиратиме - це наш біль, який буде назавжди у наших серцях. Ми маємо говорити про цю трагедію, щоб світ знав та не забував. 

Цього ж дня у Києві у роковину трагедії обстрілу маріупольського театру, де переховувалися мирні люди, відкрилась фотовиставка "Театр. Душа Маріуполя". На експозиції представлені архівні фото, що охоплюють період від дня відкриття театру, часів його мирного життя - до перетворення його в укриття та знищення ворогом. 

Присутні на відкритті підкреслювали необхідність говорити про трагедію Маріуполя через культуру та мистецтво, бо це також потужна зброя у боротьбі за правду. 

«Окупанти цілеспрямовано вбивали Маріуполь та інші українські міста, їх ніщо не зупиняло  – навіть напис «ДІТИ». Тому пам’ять про жертв російської агресії та притягнення російських воєнних злочинців до відповідальності є нашим спільним обов’язком», - йдеться у повідомленні Маріупольської міської ради.