5 листопада 2001 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 6 листопада кожного року Міжнародним днем попередження експлуатації навколишнього середовища під час війни та військових конфліктів. Приймаючи це рішення, вона враховувала, що шкода, яка наноситься навколишньому середовищу під час військових конфліктів, ще довго після їх закінчення відображається на стані екосистем і природних ресурсів і часто виходить за межі національних територій та період життя одного покоління.
Міжнародний день експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів був заснований з метою залучення уваги до екологічних наслідків війни і важливого значення відмови від безглуздо заподіяної шкоди екосистемам в прагненні досягти військових цілей.
Зазвичай ми сприймаємо близько до серця втрати, які несе людина: смерті, поранення, руйнування домівок, шкіл та лікарень, зникнення рідних та близьких. Але ми рідко задумуємося про те, що ракета, яка впала десь далеко, забирає й часточку нашого життя. Забруднена водойма за десятки й сотні кілометрів забирає питну воду у кожного з нас. Коли руйнується ліс, втрачаємо ми всі, адже ліс – це багатство всього нашого народу.
Протягом останнього десятиліття росія, маючи незліченні природні багатства, зазіхає на те, чим володіє Український народ. Маємо не просто нераціональне використання природних ресурсів – російське вторгнення перетворює на згарище те, що їй не належить і не належатиме ніколи.
Сьогодні ми вкотре згадуємо, що означає дбати про природу. Природного потенціалу нашої планети не побільшає від того, що якась імперія вирішить загарбати чужі землі. Але кожна людина має знати й усвідомлювати: імперські амбіції руйнують не лише держави і не лише вбивають людей – вони руйнують все, що є навколо нас на кожному квадратному метрі земної поверхні.