портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

16 днів проти насильства: підсумки кампанії в Донецькій області

Опубліковано 11 грудня 2024 року, 17:15 , Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації

Насильство – як тінь, що супроводжує людство з давніх-давен. Війни, напади, дискримінація – це лише мала частина того жахливого, що переживає людство. На жаль, і в нашій країні насильство залишається актуальною проблемою. Саме тому щорічно, з 25 листопада по 10 грудня, проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства». Її мета – привернути увагу суспільства до цієї проблеми, об'єднати зусилля у боротьбі з насильством та сприяти створенню суспільства, де кожен почуватиметься безпечно.

Донецька область долучилася до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Акцію відкрили засіданням регіональної координаційної ради з питань сімейної політики, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, яке відбулося 25 жовтня 2024 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Шевченка. Засідання було присвячене важливим питанням, які є пріоритетними для регіону в умовах гуманітарної кризи. Особливу увагу приділили роботі з внутрішньо переміщеними особами, питанням популяризації рівності та боротьбі з будь-якими формами насильства. До обговорення долучилися представники органів влади та місцевого самоврядування, громадських організацій та експертного середовища.

2 грудня 2024 року представники управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації та структурних підрозділів з питань гендерної політики військових адміністрацій, громадських організацій та населення Донеччини долучились до написання диктанту за унікальним текстом «ЇЇ історія» авторства Слави Світової. Цей захід – підтримка визначної історичної дати, адже 140 років тому 8 грудня 1884 року в Станіславові (теперішньому Івано-Франківську) з ініціативи зачинательки жіночого руху Наталії Кобринської було засновано першу офіційно створену жіночу інституцію з власним статутом, метою і напрямами діяльності. Ця подія започаткувала епоху українського жіночого руху.

На чергових зборах Коаліції 1325 Донеччини, організованих громадською організацією «SMARTA» спільно з управлінням сім'ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації, та присвячених Всеукраїнській кампанії «16 днів проти насильства», було обговорено актуальні питання гендерної рівності та безпеки в регіоні, зокрема роль жінок у процесі відновлення регіону, України та у миробудуванні, протидія сексуальному насильству в умовах війни та шляхи її подолання.

На базі освітнього простору Сіверської громади та Центру підтримки ВПО Краматорського району «МиРазом» проведені три інформаційно-просвітницькі заходи у межах проєктної кампанії «#Підтримую_Її».

Структурними підрозділами, які відповідальні за реалізацію гендерної політики та протидію насильства, територіальних громад були проведені тренінги, інформаційні кампанії, розповсюджено матеріали, шляхом розміщення публікацій на офіційних сторінках та у соціальних мережах, які допомагають розпізнати ознаки домашнього насильства та/або насильства за ознакою статті та дізнатися, куди звернутися за допомогою. 

У м. Дніпро на базі гуманітарного хабу «Бахмут єднає» комунальною установою «Донецький обласний центр соціально-психологічної допомоги» проведено інформаційний захід «Насильству – НІ!» для внутрішньо  переміщених осіб із Донецької області.

Якщо ви зіштовхнулися або стали безпосереднім свідком насильства, негайно телефонуйте у поліцію за номером 102.

Отримати консультацію щодо ситуації насильства, подальших кроків, а також контакти пунктів отримання допомоги можна за телефонами «гарячих ліній»:

15-47 – (Державна установа «Урядовий контактний центр») — цілодобова та безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.

 Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 0-800-500-335 (з мобільного або стаціонарного телефону) або 116-123 (з мобільного).

0-800-500-202/102 – Гаряча лінія Національної поліції України.

0-800-213-103 – контакт – центр системи безоплатної правової допомоги.

0-800-500-225 або на короткий номер 116-111 – Національна дитяча гаряча лінія