портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

25 грудня відбулося чергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Донецькій облдержадміністрації

Опубліковано 25 грудня 2024 року, 23:28

25 грудня 2024 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Ігоря Бойка відбулося чергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Донецькій облдержадміністрації. 

В засіданні взяли участь керівники управлінь в районах і містах Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області, керівники державних лікарень ветеринарної медицини в районах і містах області, Донецької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби.

Незважаючи на бойові дії та складну епізоотичну обстановку, на території області протягом року вдалося зберегти контрольованість, прогнозованість ситуації та благополуччя по особливо небезпечним, а також спільним для людей і тварин інфекційним захворюванням.

Зафіксовані спалахи інфекційних хвороб було локалізовано та ліквідовано вчасно, а випадків зараження людей і летальних наслідків серед населення не відбулося.

Під час заходу розглянуто епізоотичну ситуацію та ймовірні ризики щодо розповсюдження на території області сказу та африканської чуми свиней.

Епізоотична ситуація щодо сказу тварин в Донецькій області поки має прогнозовану динаміку, є напруженою, але контрольованою. На динаміку епізоотичного процесу розповсюдження сказу безумовно впливають міграційні процеси в дикій фауні, які безпосередньо пов’язані з проведенням активних бойових дій.

Основною причиною всіх спалахів сказу в області у 2024 році стали контакти домашніх тварин з червоною лисицею – основним природним джерелом сказу в дикій фауні.

Африканська чума свиней фіксувалась поодинокими спалахами в домогосподарствах, в наслідок порушення ветеринарно-санітарних вимог при утриманні свиней, а випадків цього захворювання у дикій фауні не було зафіксовано.

Під час засідання Комісії було акцентовано увагу на необхідність координації дій щодо недопущення погіршення епізоотичної ситуації, пов’язаної із розповсюдженням сказу та африканської чуми свиней.