портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Опубліковано 30 липня 2020 року, 08:30 , Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

Торгівля людьми була і залишається актуальною проблемою для України  та й для нашого регіону. Сучасні форми експлуатації людини та нові виклики, що їх переживає світ, створюють загрозу потрапляння у ситуацію торгівлі людьми практично всіх соціальних груп населення. Військові дії, економічна нестабільність, підвищення мобільності населення, в тому числі, з метою трудової міграції, зростання безробіття, збільшення доступу населення до інформаційних мереж сприяють поширенню цього злочину.

Попри все, проблема торгівлі людьми не може бути розв’язана на рівні однієї країни: нові виклики та загрози вимагають консолідації як зусиль інституцій на державному рівні, так і зусиль міжнародної спільноти, оскільки цей злочин становить значну суспільну небезпеку, негативний вплив якого полягає у руйнуванні суспільної моралі, втраті родинних  зв’язків, зростанні агресивності, жорстокості та насильства

Сьогодні змінюються форми і методи які використовують кримінальні групи. У зв'язку з цим пошук нових можливостей в боротьбі з цим явищем не втрачає актуальності. Громадяни не залишаються наодинці з цією проблемою. Україна підписала ряд міжнародних документів взявши на себе зобов'язання щодо  надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми, вдосконалення механізму перенаправлення для постраждалих від торгівлі людьми.

З 2012 року в Донецькій області  ідентифіковано 58 осіб, постраждалих від торгівлі людьми.  З початку 2020 року ідентифіковано 22 особи. У першому півріччі Міністерством соціальної політики надано статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми 18 особам, з них 5 жінок, в тому числі 10 внутрішньо переміщених осіб. Більшість постраждалих зіткнулися з трудовою експлуатацією. Їм надані реінтеграційні послуги фахівцями центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за містом проживання.

З нагоди Всесвітнього дня протидії із торгівлі людьми 30 липня, Міністерство соціальної політики України разом з міжнародними організаціями анонсує старт загальнонаціональної інформаційної кампанії виставою «Очікування Vs Реальність», яка починається 30 липня у м. Києві,  побуває у 18 великих міст України  та  приверне  увагу до проблеми торгівлі людьми, т.з. сучасного рабства та об’єднання зусиль для подолання цього негативного явища, боротьбу із злочинцями та злочинними угрупованнями, що задіяні в цій кримінальній діяльності, наданні підтримки і допомоги потерпілим та профілактичної роботи.

Інформаційна кампанія передбачає трансляції на державних і приватних ТВ та радіо каналах країни, розміщення інформаційних матеріалів на зовнішніх носіях, в пресі, в соціальних мережах, інтерв’ю з експертами, інформаційні та інші заходи. 

Ця проблема стосується не лише жертв сучасного рабства, але і кожного громадянина, який може потрапити в тенета кримінальних осіб чи організацій. Це також питання підтримки та реабілітації жертв торгівлі людьми, та ефективної співпраці всіх державних та неурядових організацій з метою подолання цього негативного явища.