На Донеччині відбувся круглий стіл: «Безбар’єрність у дії: спільно до доступних подій»





#тиждень_безбарєрності
22 травня в межах Національного тижня безбар’єрності згідно зі стратегією створення безбар’єрного простору в Україні, ініційованою першої леді України Оленою Зеленською, Донецький академічний обласний драматичний театр (м. Маріуполь) зустрівся з воїнами, які проходять важливий етап реабілітації у лікувально-реабілітаційному центрі на Київщині, з культурно-мистецькою акцією «Незламні».
Метою акції є зустріч акторів зруйнованого театру з військовослужбовцями з усієї України, які проходять лікування та реабілітацію в медичному закладі після важких поранень, щоб нагадати їм, що вони не на самоті зі своїми проблемами, а їх одужання дуже потрібно нам всім, Україна їх чекає.
Цей проєкт виник невипадково. #ТЕАТРбезДАХУ – так зараз себе називає релокований до Ужгорода з окупованого Маріуполя театр, який залишився без приміщення та майна, з глибокою раною у серці, але нескорений і готовий рухатися вперед. Актори, які пережили початок повномасштабного вторгнення російських військ у Маріуполі, руйнування міста, загибель людей, вижили і продовжують боротися проти ворога за допомогою мистецтва.
Проєкт «Незламні» було створено колективом театру для емоційного відновлення наших Героїв через арттерапію, де кожен учасник музично-поетичної програми може бути не тільки глядачем, а й актором за допомогою акторських вправ та теплої підтримки митців. Програма заходу містить: сучасну українську поезію; театралізовані історії з елементами гумору і стендапу, пісні, пантоміми, танцювальні та музичні мініатюри, особисте спілкування з військовими.
Проєкт має велике значення і вже відомий на Закарпатті. Через культурну взаємодію театр допомагає нашим захисникам відчути, що вони потрібні, що їх чують, що їхня сила не лише у зброї, а й у серці, яке продовжує любити та вірити. І наше майбутнє - разом. Це ще один крок до перемоги над травмою, де культура допомагає емоційно відновитися.
Це принцип поваги, доступу до рівних можливостей для всіх, бо лікарі лікують фізичні рани, а мистецтво - душу.
Такі зустрічі доводять: лише разом, через партнерство, ми здатні створити майбутню Україну без бар’єрів – сильну, людяну, об’єднану та незламну.




