Українська національна ідентичність формується і зберігається в традиціях, у мові, звичаях, обрядах, традиційних ремеслах, елементах одягу та національної кухні, знаннях і практиці, що стосуються природи й всесвіту, у багатьох речах, притаманних тільки українцям. Це і є нематеріальна культурна спадщина - один з чинників збереження української нації.
Живою спадщина може залишатися тільки тоді, коли вона передається від покоління до покоління, коли практики нематеріальної культурної спадщини цікавлять і надихають молодь.
Під час зимових канікул старші юначки Пласту-Національної скаутської організації України з Авдіївки та Павлограда мандрували на Буковині. Відвідали давнє селище Путила. Це місце - колиска гір і краси, де віками українці виборювали волю.
Жили в гостинній садибі ветерана російсько-української війни, спілкувались з молоддю місцевої команди гри «Сокіл»(«Джура), ділилися секретами нематеріальної культурної спадщини Авдіївки та Полтавщини, пригостили Авдіївською кашею жителів Путильської громади.
Місцеві майстрині в свою чергу навчили дівчат готувати гуслянку - цей «живий» кисломолочний продукт у Карпатах готують не одне сторіччя. А ще дівчата навчились робити гуцульських баранців з сіна.
Кожна подорож авдіївських пластунів і пластунок - це знайомство з історією України, поширення знань про українські традиції Сходу України та Авдіївки, це усвідомлення того, наскільки прекрасна наша Україна. Протягом 2024 року пластова молодь Авдіївки здійснила шість мандрівок, і це не рахуючи пластових таборів, в програмі яких завжди є знайомство з локальною історією тих місць, де буваємо.
За матеріалами Авдіївської міської військової адміністрації