Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак наголошує, що Україна сьогодні потребує єдності Європи щодо підтримки України, зокрема на її шляху до набуття членства у Європейському Союзі (ЄС) та щодо запровадження більш ефективних санкцій проти Російської Федерації (РФ), насамперед нафтового ембарго. Про це він сказав під час онлайн-спілкування з представниками аналітичного центру European Policy Centre.
Андрій Єрмак нагадав, що заради напрацювання рекомендацій щодо дієвих довгострокових санкцій проти РФ з ініціативи Президента України він зібрав провідних міжнародних експертів (група Єрмака-Макфола), які напрацювали План дій щодо посилення санкцій. Його головним пунктом є повне ембарго на російські енергоносії – головне джерело фінансування армії РФ.
9 травня експертна група презентувала Дорожню карту – покрокову стратегію з докладними рекомендаціями для ЄС щодо впровадження енергетичних санкцій, яка містить чіткі пропозиції для мінімізації нафтових прибутків РФ протягом перехідного періоду та забезпечення керованого поетапного ембарго на імпорт російського газу.
Керівник Офісу Президента наголосив, що в Україні та в групі Єрмака-Макфола вітають рішення Європейської комісії стосовно запровадження повної заборони на імпорт російської нафти. Він зазначив, що Європа має бути єдиною в питанні нафтового ембарго.
За словами Андрія Єрмака, українська влада постійно перебуває в контакті з європейськими партнерами, керівництвом ЄС і всі пропозиції української сторони беруться до уваги, а як вони працюватимуть – буде видно за результатами.
Керівник Офісу Президента також переконаний, що як потужна санкційна політика, так і приєднання України до ЄС є питанням обопільної безпеки – для України та всієї Європи, хоч це усвідомлюють ще не в усіх європейських столицях.
Андрій Єрмак наголосив, що для України неприйнятна пропозиція щодо «альтернативних варіантів євроінтеграції».
За словами Андрія Єрмака, Україна сьогодні заслуговує на те, щоб були застосовані спеціальні безпрецедентні механізми щодо набуття членства в ЄС. Керівник Офісу Президента вважає, що в червні Україна має отримати статус кандидата на членство у ЄС, оскільки в іншому разі це буде вкрай негативним і неправильним сигналом.
Керівник Офісу Президента наголосив, що сьогодні Україна, не будучи ні членом НАТО, ні членом ЄС, уже стільки днів стримує одну з найпотужніших армій світу. І сьогодні ЄС і НАТО мають нарешті зрозуміти, що наскільки Україні потрібні ЄС і НАТО, настільки НАТО та ЄС потрібна Україна. Він додав, що без України сьогодні ні ЄС, ні НАТО не будуть сильними.
*Згідно сайту www.president.gov.ua