портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Благодійний фонд «Схід SOS» подивився, як на Полтавщині приймають переселенців

Опубліковано 07 березня 2025 року, 13:01

Благодійний фонд «Схід SOS» продовжує моніторинг місць тимчасового проживання (МТП) для переселенців, а також організовує їх ремонт та облаштування.

Команда БФ «Схід SOS» відвідала 7 МТП Полтавської області, аби оцінити актуальну ситуацію та потреби.

За даними управління соціального захисту населення, станом на жовтень 2024 року в Полтавській області зареєстровано 184 160 внутрішньо переміщених осіб, що становить приблизно 13,3% від загальної чисельності населення області. Полтавщина – одна з областей, що приймає евакуйованих з Донеччини.

Команда БФ «Схід SOS» відвідала місця тимчасового проживання в селах Міські Млини, Веприк, Вирішальне, Михайлівка, Великі Будища та в місті Полтава. Загалом оглянуто 7 місць, де наразі мешкає 550 переселенців. Тимчасове житло облаштовано в приміщеннях закладів освіти та центрів соціальної адаптації. Також місця для переселенців виділені в гуртожитках та реабілітаційному центрі.

«На Полтавщині знайшли прихисток люди переважно з Донецької, Луганської та Харківської областей. Більшість із них проживає тут від початку повномасштабного вторгнення, інші ж прибули нещодавно через загострення бойових дій. Людей і далі евакуюють, тому в МТП необхідно створювати належні умови для їхнього проживання», – зазначив спеціаліст із моніторингу БФ «Схід SOS» Дмитро Кобзар.

У селі Міські Млини немає сполучення громадського транспорту, аптек та фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАПів), а до найближчого селища 5 кілометрів. Адміністрація МТП підкреслила нагальну потребу в електровелосипедах, які забезпечать внутрішньо переміщеним особам можливість дістатися до сусіднього села для вирішення повсякденних справ.

Серед відвіданих закладів – релокований з Донеччини Бахмутський психоневрологічний інтернат. Там проживає 100 евакуйованих із Донеччини, з яких 90% – представники маломобільних груп населення та особи з інвалідністю, які потребують постійного догляду. За словами директорки, у закладі не вистачає персоналу для догляду за мешканцями. Психоневрологічний інтернат має потребу у функціональних ліжках, пандусах, електропідйомниках, наборах гігієни тощо.

Раніше інші організації вже проводили ремонт приміщень, облаштовували їх меблями та технікою, передавали продуктові пакунки, засоби гігієни, реабілітаційне обладнання та медичне оснащення. Йдеться про такі організації, як «Проліска», «Право на захист», УВКБ ООН, Міжнародна організація з міграції (МОМ), Товариство Червоного Хреста та Lets Help.

Одне з МТП у місті Полтава потребує будівельних матеріалів для ремонту місць загального користування. Адміністрація МТП у селі Вирішальне зазначила потребу в ремонті кімнат, коридору, покрівлі, також є запит на пральні машини. У селі Великі Будища необхідні світлодіодні світильники та обладнання для кухонь, зокрема електроплити, чайники та мультиварки, а також пральні машини. Приміщення для тимчасового проживання в селі Михайлівка потребує ремонту каналізації та обладнання для опалення.

У результаті моніторингу місць тимчасового проживання команда БФ «Схід SOS» передала необхідне обладнання та техніку відповідно до виявлених потреб. Це холодильники, морозильні камери, електроплити, мікрохвильовки, чайники, пральні машинки, побутова кухонна техніка, електросушарки, праски тощо.

Моніторинг здійснений у межах проєкту «Підтримка постраждалих унаслідок війни представників вразливих груп населення та жителів віддалених територій України» та реалізується БФ «Схід SOS» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

За матеріалами БФ «Схід SOS»