З 3 по 5 квітня в місті Львів делегація молоді від Донецької області, у складі представників Сіверської, Торецької, Костянтинівської, Удачненської, Марʼїнської та Званівської громад, взяла участь у масштабній події — церемонії відкриття року Молодіжної столиці Європи 2025.
Подія об’єднала молодь, міжнародних гостей, державних лідерів і представників громадянського суспільства. Серед них були: Європейський комісар з питань міжгенераційної справедливості, молоді, культури та спорту Гленн Мікаллеф, президент Європейського молодіжного форуму Рареш Войку, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде, міністр молоді та спорту України Матвій Бідний, заступниця міністра культури та інформаційної політики України Галина Григоренко та інші.
Українські та міжнародні гості говорили про силу молоді, її роль у майбутньому Європи, ціну свободи та значення культури навіть у часи війни. Обговорювали ключові виклики, які постають перед молоддю, підтримку молоді, що проживає на тимчасово окупованих територіях, а також наголошували на об’єднанні громадянського суспільства та результативних діях під час війни.
У листопаді 2022 року Львів виборов титул Lviv — the European Youth Capital 2025, ставши платформою для посилення голосу молоді та її участі в побудові європейського майбутнього України.
Відкриття фестивалю розпочалося з перформансу, присвяченого культурі Львова та України. Протягом трьох днів відбулася серія заходів, які сприяли формуванню культури колективної пам’яті та підкреслили значення ролі молоді в захисті свободи України. Під час спільного молебню вшанували всіх молодих людей, які загинули чи були вбиті під час війни, розв’язаної російською федерацією проти України.
Особливу увагу приділили важливості цінувати кожну мить, діяти за покликом серця, не боятися приймати рішення та проявляти себе. Також було відзначено підтримку молодіжних ініціатив в Україні з боку європейських партнерів і висловлено сподівання на нові ідеї та проєкти, які сприятимуть посиленню голосу молоді в Європі.
Упродовж третього дня, 5 квітня, всі охочі мали змогу долучитися до різноманітних форматів: надихаючі доповіді, майстер-класи, дизайн і креатив від «Сходинки» Креативної Практики, спеціальний випуск шоу «Хто з нас?» від YouTube-проєкту «Жаба Гадюка», інтерактивне вивчення англійської мови з Дімкою Носовим («Інтерестінг Інгліш»), швидкі знайомства учасників з різних міст і країн (спідфрендинг), а також воркшоп із подачі та реалізації грантових проєктів у межах ініціативи EU4Youth IV.
Фестиваль був покликаний об’єднати молодь з усіх куточків України, презентувати досвід, надихнути на нове та провести благодійні ініціативи на підтримку ЗСУ.










