5 квітня делегація від Донецької області взяла участь у роботі Українського Жіночого Конгресу «Шлях до відновлення: участь жінок на місцевому рівні», який було проведено у м. Полтава.
В ході заходу, за участі представників органів влади національного та регіонального рівнів, місцевого самоврядування, громадських активісток та жінок-підприємиць, послів країн Великої Сімки, міжнародних організацій було проведено 3 тематичні сесії-обговорення на теми: «Лідерство жінок на місцях. Нові виклики для громад»; «Нові виклики для громадянського суспільства та участь жінок у житті громад»; «Економічна участь жінок у відбудові».
Під час виступу на сесії «Лідерство жінок на місцях. нові виклики для громад» начальник управління сімʼї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації Лілія Золкіна розповіла, як приклади жіночого лідерства надихають на складну роботу в Донецькій області та ухвалення важких рішень. Зокрема, вона повідомила про організацію евакуації цивільних, оновлення відділів у військових адміністраціях та організацію роботи щодо запобігання та протидії насильству, релокацію комунальних закладів, які були на території області. Зауважила, що дуже важливо підтримувати активних жінок і конкурс Жінка Донеччини, який було проведено у 2023 році за підтримки міжнародної організації ООН Жінки є гарним прикладом цього. Також, повідомила важливість співпраці з громадськими та міжнародними організаціями та про плани роботи й започаткування нових ініціатив.
«Велика роль у цьому відіграють громадські організації, вони штовхають нас на нові проєкти», – наголосила Лілія Золкіна.
Український Жіночий Конгрес як суспільна платформа вбачає своєю місією і надалі забезпечувати майданчик для підсилення та адвокації надзвичайно важливих питань як на національному, так і на регіональному рівні. Вже восьмий рік поспіль продовжується робота над питаннями ґендерної рівності, щоб забезпечити належне визнання всіх зусиль жінок і чоловіків під час війни та у процесі повоєнної відбудови.
Посилання на відео з проведення сесії: https://www.youtube.com/watch?v=yVjTu7Gjs80
Запис всього заходу: https://www.youtube.com/watch?v=kKeFuKto6t8
![](/storage/app/thumbnails/4f3/6bd/7a5/zhinochy-kongress-oda-06-04-7_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/606/dd8/8a2/zhinochy-kongress-oda-06-04-1_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/40d/2e5/423/zhinochy-kongress-oda-06-04-10_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/751/a6e/f1c/zhinochy-kongress-oda-06-04-6_820x360.png)
![](/storage/app/thumbnails/860/406/698/zhinochy-kongress-oda-06-04-3_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/786/b44/784/zhinochy-kongress-oda-06-04-2_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/675/988/80c/zhinochy-kongress-oda-06-04-4_820x360.png)
![](/storage/app/thumbnails/9f9/e81/7c8/zhinochy-kongress-oda-06-04-5_820x360.png)
![](/storage/app/thumbnails/245/73f/cc3/zhinochy-kongress-oda-06-04-9_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/9cb/1dd/1d3/zhinochy-kongress-oda-06-04-8_820x360.jpg)