портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
або
Слідкуйте за нами в соц.мережах:

Державна допомога у зв'язку з вагітністю та пологами

Опубліковано 30 січня 2026 року, 13:59 , ГУ ПФУ в Донецькій області

Державна допомога у зв'язку з вагітністю та пологами

Кому надається допомога:

🔹 допомога призначається вагітним жінкам (у тому числі неповнолітнім), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

📝 Умови та особливості: 

🔸звернення за допомогою має надійти не пізніше 6 місяців після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;

🔸виплата здійснюється за весь період відпустки, який становить:

▫️70 календарних днів до пологів і 56 днів після пологів;

▫️70 днів після пологів — у разі ускладнених пологів або народження двох і більше дітей.

🔸жінкам, віднесеним до 1–3 категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога виплачується за 180 календарних днів (90 до пологів і 90 після);

🔸допомога обчислюється сумарно та надається жінкам у повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

👶 Також допомога надається особам, які усиновили або взяли під опіку дитину протягом двох місяців з дня її народження — за період з дня усиновлення (опіки) до закінчення післяпологової відпустки.

📑 Перелік документів:

🔸заява встановленої форми (ПКМУ № 765);

🔸інформація про номер запису в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я щодо медичного висновку про тимчасову непрацездатність за категорією «Вагітність та пологи».

ℹ️ Дані перевіряються через державні реєстри без додаткових довідок від заявника.

📨 Як подати заяву:

🔹ЦНАП;

🔹сервісний центр Пенсійного фонду України;

🔹портал Дія;

🔹вебпортал електронних послуг ПФУ;

🔹мобільний додаток ПФУ;

🔹поштою.

💰 Розмір допомоги:

💁‍♀️ 7000 гривень на місяць — у 2026 році;

💁‍♀️ з 2027 року — розмір встановлюється Законом України про Державний бюджет на відповідний рік.

📜 Нормативне регулювання:

✒️ Надання допомоги здійснюється відповідно до:

▫️Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» від 21.11.1992 № 2811-XII;

▫️Постанови КМУ від 27.12.2001 № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» в редакції Постанови КМУ від 31.12.2025 № 1805 «Деякі питання надання державної допомоги сім’ям з дітьми».