Наприкінці квітня платформа «Центр єдності та національного спротиву» спільно з управлінням сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації, Державним архівом Донецької області провели онлайн-діалог «1986: Чорнобиль» для молоді Донеччини.
39 років тому, 26 квітня 1986 року, сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ століття – аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. Радянська влада всіляко намагалася замовчати цю трагедію та її наслідки. Однак неможливо було приховати те, що радіоактивний цезій з Чорнобиля забруднив 3/4 території Європи, 8,5 мільйона мешканців України, Білорусі, росії отримали небезпечні дози опромінення, до півмільйона з них померли від променевої хвороби. 81 населений пункт України став безлюдним, зоною відчуження – звідти було евакуйовано понад 90 тисяч жителів.
Онлайн-діалог «1986: Чорнобиль» став нагадуванням про цінність життя, важливість правди та необхідність пам'ятати уроки історії, аби не допустити їх повторення у майбутньому. Такі ініціативи сприяють формуванню свідомої та відповідальної громадянської позиції серед молоді Донеччини.
Проведення подібних заходів є надзвичайно важливим для національно-патріотичного виховання молоді. Вони не тільки розширюють історичну свідомість, але й вчать критично мислити, аналізувати минуле та розуміти його вплив на сьогодення. Обговорення Чорнобильської катастрофи в умовах сьогоденних викликів, зокрема в контексті війни та загроз, пов'язаних з ядерною безпекою, набуває особливої актуальності.




